موج
کدخبر : ۲۵۳۰۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-253047

با پایان طرح پاییزه کتاب 97 در 658 کتابفروشی سراسر کشور، 338 هزار و 97 نسخه کتاب به مبلغ 80میلیارد و 766میلیون و 840 هزار و 711 ریال به فروش رسید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، طرح پاییزه کتاب با شعار حال خوش خواندن با پاییزه کتاب با ۶۷۵ کتابفروشی عضو در سراسر کشور، شامل 523 کتابفروشی در مراکز استان و ۱۵2 کتابفروشی در سایر شهرها و شهرستان های استان ها از ۲۴ آبان در استان‌ها و از ۲۶ آبان در تهران آغاز به کار کرد.

در این طرح، استان تهران با 101 کتابفروشی توانست با فروش ۵۵۰ هزار و ۷۲۰نسخه کتاب، رتبه پرفروش‌‌ترین استان‌ بر اساس کتاب را به خود اختصاص دهد. همچنین، استان خراسان رضوی نیز با مشارکت 76 کتابفروشی و فروش۴۲۳ هزار و۳۵نسخه کتاب، رتبه دوم طرح پاییزه کتاب را از آن خود کرد. استان قم با 67 کتابفروشی فعال و فروش ۲۳۹ هزار و ۷۰نسخه کتاب در جایگاه سوم پرفروش‌ترین استان بر اساس کتاب قرار گرفت.

کتابفروشی های کتاب رشد شعبه نادری از اهواز، پردیس کتاب از مشهد، کتاب رشد شعبه مرکزی از اهواز، شهرکتاب مشهد از مشهد، دنیای کتاب از قم، شهرکتاب همدان از همدان، شهر کتاب هفت حوض از  تهران، شهر کتاب مرکزی از تهران، نشر ثالث از تهران، شهر کتاب اصفهان شعبه چهارباغ بالا از اصفهان در صدر پرفروش‌‌ترین کتابفروشی‌های طرح پاییزه کتاب براساس کتاب قرار گرفته‌‌اند.

استان های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، قم، فارس، خوزستان، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران و کردستان به ترتیب جزو پرفروش ترین استان ها بر اساس مبلغ فروش در طرح پاییزه کتاب شناخته شدند.

طرح پاییزه کتاب97، بعد از طرح‌های کتابفروشی به وسعت ایران، عیدانه کتاب و تابستانه کتاب،  دهمین گام در راستای اعطای یارانه نشر کتاب از طریق کتابفروشی‌هاست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها