موج
کدخبر : ۳۹۵۴۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395483

سرمربی تیم ملی عراق می‌گوید بازیکنانش به سیستم دفاعی سرمربی قبلی ( کاتانچ) عادت کردند.

 

 به گزارش خبرگزاری موج‌، دیک ادووکات سرمربی سرشناس عراق بعد از این باخت سنگین، گفت: ما قبل از آغاز مسابقات انتخابی جام جهانی آمادگی مناسبی نداشتیم و وقتی آمدم زمان بسیار کمی برای آماده کردن تیم داشتم. برخی از بازیکنان با توجه به سبک دفاعی سرمربی سابق عراق(کاتانچ) به این سبک عادت کرده اند و تغییر سبک برای این بازیکنان سخت است.ما تنها دو اردوی یک هفته‌ای داشتیم و بازی‌هایی مقابل تیم‌های آماتور داشتیم. من الان متوجه هستم که چرا تیم پیش از این با پنج بازیکن در دفاع کار می‌کرد و نه چهار مدافع. 

وی افزود: می دانم ملت عراق از این باخت ناراحت هستند و حس بدی دارند، من هم از این نتیجه ناراحت هستم. اما باید منطقی باشیم و باید بپذیریم در این بازی رقیب از ما بهتر بود و به پیروزی رسید اگرچه  اما هنوز هشت بازی دیگر پیش‌رو داریم.

 سرمربی عراق یادآور شد: در این سطح ما اشتباهات زیادی داشتیم. روی گل‌های اول و دوم واقعاً اشتباهات ابتدایی داشتیم. گل سوم روی حرکت عالی تیم ایران به ثمر رسید. ما در مقابل کره‌جنوبی ما بسیار خوب دفاع کردیم، اما در این بازی از هم پاشیده‌ شدیم. به عنوان سرمربی یک تیم ‌ملی وظیفه من نیست که بازیکنان را از نظر بدنی آماده ‌کنم و این مسئله باید در باشگاه‌ها اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: باید قبول کنیم ما هماهنگی بازی با کره‌جنوبی را نداشتیم.ما آماده بودیم که دفاع کنیم و در ضد حمله ضربه بزنیم. در بازی‌هایی که در اردو مقابل تیم‌های آماتور انجام دادیم، با چهار دفاع بازی کردیم و در مقابل کره جنوبی این مسئله موثر واقع شد، اما مقابل ایران نمی شد این اتفاق بیفتد. بازیکنان ما باید سطح بازی خود را ارتقا دهند.

ادووکات تاکید کرد:ما باید به دنبال بازیکنان خوب عراقی در خارج از عراق باشیم که در کوران مسابقات قرار دارند. باید آنها را پیدا کنیم تا تیم ملی عراق را تقویت کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها