موج
کدخبر : ۳۹۴۲۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394273

دیداری که آسان نیست؛

در اولین دیدار از مرحله نهایی انتخابی جام‌جهانی قطر، تیم ملی ایران به مصاف تیم ملی سوریه خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری موج؛ سرانجام پس از حواشی فراوان، اولین دیدار شاگردان درگان اسکوچیچ، در استادیوم آزادی تهران برگزار خواهد شد، در شرایطی که پیش از این سوری‌ها، نسبت به شرایط کرونایی ایران و نبود سیستم کمک داور ویدئویی به میزبانی آزادی معترض بودند، اما به هر جهت، تهران میزبان دیدار تیم ملی، با سوری‌ها خواهد بود.

جدال ناآماده‌ها با صدرنشین مرحله قبل

اما تیم ملی ایران با شرایط مطلوبی به مصاف سوریه نخواهد رفت، اردو آماده‌سازی تیم ملی، در بی‌نظم‌ترین حالت ممکن برگزار شد و ملی‌پوشان ایران بدون برگزاری حتی یک دیدار تدارکاتی، با یک جلسه تمرین تاکتیکی با تمام بازیکنان و یک جلسه تمرینی سبک، روبه‌رو سوریه قرار خواهند گرفت و سرمربی و مربی تیم ملی هم به دلیل ابتلا به کرونا، در تمرینات تیم ملی حضور نداشتند.

غایبان تیم ملی در دیدار با سوریه، مرتضی پورعلی‌گنجی، عارف غلامی، مجید حسینی، احسان حاج‌صفی و علی کریمی به دلیل مصدومیت هستند و سردار آزمون هم به دلیل محرومیت دیدار مقابل سوریه را از دست داده است.

اما شاگردان دراگان اسکوچیچ در شرایطی به مصاف سوریه خواهند رفت که در دیداری دوستانه در فروردین ماه با سه گل این تیم را شکست داده بودند.

در شرایطی که سوریه روی کاغذ نمی‌تواند حریف سرسختی برای تیم ملی باشد، سوری‌ها را به هیچ‌وجه نباید دست کم گرفت، در شرایطی که تیم ملی ما کمی از شرایط آمادگی کامل خود به دور است، تیم ملی سوریه با امیدهای فراوانی در مقابل ایران قرار خواهد گرفت، تیمی که در مرحله قبلی و در گروه اول مسابقات، با 21 امتیاز از 8 مسابقه، به عنوان صدرنشین راهی مرحله نهایی شد و طبیعی است که این تیم را به هیچ عنوان نباید دست کم گرفت.

ترکیب تیم ملی؛ ثابت تنها با یک تغییر

اما درخصوص ترکیب تیم ملی، باتوجه به اینکه اسکوچیج بر روی نیمکت تیم ملی اهل ریسک نشان نداده است، بعید است چندان تغییرات اساسی نسبت دیدارهای قبل در ترکیب تیم شاهد باشیم، به احتمال بسیار زیاد، علیرضا بیرانوند انتخاب اول اسکوچیچ در درون دروازه خواهد بود، در قلب خط دفاعی، زوج پرسپولیسی‌های سابق، بازهم استفاده خواهند شد، شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان دو مدافع وسط تیم ملی خواهند بود، اما در دو دفاع کناری، در سمت راست صادق محرمی گزینه اول دراگان خواهد بود و میلاد محمدی در سمت چپ قرار خواهد گرفت.

در خط هافبک، طبق دیدارهای گذشته تیم ملی، احتمالا بازهم شاهد زوج احمد نوراللهی و سعید عزت‌اللهی خواهیم بود، علیرضا جهانبخش و علی قلی‌زاده هم در بال‌های کناری استفاده خواهند شد.

اما در خط حمله مهدی طارمی، گزینه اول تیم ملی خواهد بود و باتوجه به محرومیت سردار آزمون، به احتمال غریب به یقین کریم انصاریفرد زوج طارمی را تشکیل خواهد داد.

گفتنی است، ایران و سوریه تا حالا 28 بار باهم بازی کرده اند که ایران در 26 مسابقه به پیروزی رسیده و یک بار هم شکست خورده است، همچنین یک دیدار هم با نتیجه مساوی تمام شده است، به هر جهت باید منتظر ماند و دید در بیست و هفتمین جدال تیم ملی ایران با سوریه، با چه نتیجه‌ای به اتمام خواهد رسید، دیداری که باتوجه به اینکه اولین دیدار تیم ملی ایران است، پیروزی در آن برای ما بسیار حائزاهمیت است، دیداری که نمی‌تواند برای ما بسیار آسان باشد.

 

محمدرضا ولی‌زاده

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها