موج
کدخبر : ۳۵۶۱۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356199

مسعود سلطانی فر ، وزیر ورزش و جوانان به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی معلولان پیام تبریکی را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، با فرا رسیدن روز جهانی معلولان ، مسعود سلطانی فر ، وزیر ورزش و جوانان طی پیامی این روز را تبریک گفت و نوشت:

انسان داراری روی است و جسمی، آن که انسان به او انسان است، روح انسان است، نه جسم او. اگر روح انسان، سالم، آزاد و قوی باشد، چه باک که دست یا پای انسان معلول باشد»

(امام خمینی(ره) در جمع معلولین- اسفند ۱۳۵۷)

روز جهانی معلولان فرصت مغتنمی است برای ارج نهادن به تجارب و توانایی های همنوعانی که علیرغم محدودیت های جسمی و موانع اجتماعی، با استعانت از قدرت لایزال الهی و عزمی راسخ و اراده ای پولادین و با خودباوری، تلاش و جدیت و اعتقاد قلبی به حقیقت «خواستن، توانستن است» برای تحقق استعدادها و پویایی هرچه بیشتر و کارآمدی حیات خویش، تلاشی مضاعف نموده و شور زیستن را در پیکره جامعه می دمند و سرافرازانه در عرصه های گوناگون اجتماع ایفای نقش می نمایند.

امروزه معلولان در عرصه ورزش، با تکیه بر نیروی ایمان و بهره گیری از استعدادهای عظیم خویش، توانسته اند در مسیر رشد و شکوفایی و کمک به بالندگی ورزش کشور و افتخار آفرینی در میادین مختلف ورزشی، گام های موثری بردارند.

اینجانب ضمن تبریک و تهنیت این روز مبارک به کلیه هماکران محترم معلول در وزارت ورزش و جوانان، بویژه ۱۲۰ هزار نفر ورزشکار معلول در حوزه های همگانی و قهرمانی و خانواده های صبور آنان، امیدورام عزیزان دارای معلولیت در کنار سایر افراد جامعه، زندگی را با آرامش و بالندگی در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی تجربه نمایند.

به امید آینده ای که با تلاش و همیاری در کنار یکدیگر، شاهد رشد و شکوفایی همه استعدادها باشیم و هیچ فرد دارای معلولیت، بدون حامی و تنها وجود نداشته باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها