موج
کدخبر : ۳۳۱۳۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331364

در نشست اعضای کمیسیون زنان فدراسیون جهانی شطرنج پیشنهاد نامگذاری سال ۲۰۲۲ میلادی به عنوان سال شطرنج بانوان مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری موج، نشست اعضای کمیسیون زنان فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) هفته گذشته به صورت آنلاین برگزار شد. در این نشست و در راستای حمایت گسترده تر از شطرنج بانوان و توسعه بیشتر آن در کشورهای مختلف، پیشنهادهایی مطرح شد که نام گذاری یک سال میلادی به عنوان سال ویژه شطرنج بانوان یکی از آنها بود.

شادی پریدر نایب رئیس فدراسیون شطرنج که از سال ۲۰۱۷ میلادی عضو کمیسیون زنان فیده است در این زمینه گفت: کمیسیون زنان فیده به دنبال نامگذاری یک سال به عنوان سال شطرنج بانوان است تا بهانه ای باشد برای توجه بیشتر به این رشته و فعالیت بانوان در آن؛ پیشنهاد شده که این نامگذاری برای سال ۲۰۲۲ انجام شود اما موضوع باید در هیات رئیسه بررسی و تصویب شود.

وی تصریح کرد: انتشار مجله الکتریکی ویژه شطرنج بانوان از دیگر موضوعات مطرح در این نشست بود. قرار است این مجله معرفِ افرادی باشد که در شطرنج به عنوان بازیکن، داور یا مربی جزو موفق ترین‌ها بوده اند.

پریدر که از سال گذشته به عنوان عضو ارشد به همکاری با کمیسیون زنان فیده ادامه می دهد، یادآور شد: فراهم شدن شرایطی برای افزایش تعداد بانوان در ساختار مدیریتی و اجرایی شطرنج جهان دیگر موضوع مطرح و مورد بررسی در این نشست بود. همه این موضوعات به صورت پیشنهاد مطرح شدند تا در سطوح بالاتر بررسی و به تصویب برسند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    برید پی کارتون، سال ریاضیات زنان و شطرنج زنان و غیره اگر به سال باشد هرروز باید سال مردان باشد که نود و نه درصد تمدن بشری مدیونش هستش در شطرنج هم زنان در مقابل مردان هیچند

  • پاسخ

    چقدر خوب که بانوان هم بتوانند در امور مختلف حضور و بروز پیدا کنند.

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها