رئیس کمیته ملی المپیک گفت: دریافتی‌هایی که از سوی دولت یا وزارت ورزش داشته ایم کاملا شفاف روی سایت کمیته مشهود است و مردم می‌توانند به صورت شفاف به آن‌ها دست پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در مورد کمک‌ های مالی اخیر این کمیته به فدراسیون‌ های ورزشی اظهار داشت: دریافتی‌هایی که از سوی دولت یا وزارت ورزش داشته ایم کاملا شفاف روی سایت کمیته مشهود است و مردم می‌توانند به صورت شفاف به آن‌ها دست پیدا کنند، اما همه کمک‌ هایی که به فدراسیون‌ ها انجام شده به صورت یکسان بوده و این مورد هم روی سایت ما موجود است.

صالحی امیری در خصوص پیش‌بینی‌اش از موفقیت ورزشکاران ایرانی در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو بیان کرد: پیش‌بینی کردن این اتفاق فعلا درست نیست چراکه بهتر است اول مطمئن شویم که آیا می‌توانیم سهمیه المپیک را کسب کنیم یا خیر. باید توجه کرد در بعضی ورزش‌ها مانند دوومیدانی برای کسب سهمیه صدم ثانیه‌ها تعیین کننده هستند. به هر حال من فکر می‌کنم نسبت به سال‌های گذشته وضعیت مدال‌آوری و به دست آوری سهمیه المپیک توسط ورزشکاران ما بهتر از قبل خواهد بود.

*تصمیم گرفتیم در فوتبال ورود نکنیم، چون پر مناقشه است

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص تاریخ برگزاری لیگ برتر فوتبال کشور اظهار کرد: تصمیم گرفتیم در فوتبال ورود نکنیم، چون پر مناقشه است. اما همین روز‌ها لیگ برگزار می‌شود و تاریخ قطعی آن به زودی در جلسات آتی با فدراسیون فوتبال، تصمیم‌گیری خواهد شد. اما این را بدانید که لیگ برتر فوتبال قطعا برگزار می‌شود چراکه مطالبه مردم است.

*مرادی به رقابت‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ خواهد رسید

او در مورد کاهش سهمیه رشته وزنه برداری در المپیک گفت: برای المپیک ۲۰۲۰ دو رقابت برای سهمیه در وزنه برداری بیشتر نداریم چرا که قوانین جهانی این رشته بسیار سخت‌تر از گذشته شده است. در هر صورت برای یکی از قهرمانان وزنه برداری کشورمان یعنی سهراب مرادی آرزوی بهبودی دارم. با پزشک این ورزشکار صحبت کردم و او اعلام کرد که به زودی مرادی به رقابت‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ خواهد رسید. اما وضعیت قطعی او تا ۱۰ روز دیگر کاملا مشخص خواهد شد.

او همچنین در ارتباط با تکریم و تمجید از جایگاه پهلوانان در کشور عنوان کرد: نمی‌توان از قهرمانانی، چون تختی گذشت. اصولا ورزش را نمی‌توان بدون قهرمانان تصور کرد. ورزش ایران کام ملت را شیرین خواهد کرد. این ورزش می‌تواند در شرایط سخت اقتصادی لبخند بر لب ملت بنشانند. ورزشکاران ما در رقابت‌های پیش رو کسب سهمیه خواهند کرد و همچنین در المپیک ۲۰۲۰ می‌درخشند.

*شایعه استعفای مجیدی صحت ندارد

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه خاطر نشان کرد: شایعه استعفای مجیدی صحت ندارد. او منتخب فدراسیون فوتبال و کادر فنی تیم ملی امید است. رسالت ما بر این است که از سرمربی انتخاب شده حمایت کنیم. انتظار داریم که تیم از شرایط ۴۰ سال گذشته خود خارج شود و به المپیک ۲۰۲۰ راه پیدا کند. در این راستا همه باشگاه‌ها باید حمایت کنند چرا که نسل جدید فوتبال نیازمند حمایت همه باشگاه‌ها است.

همچنین به زودی یک دستیار خارجی با صلاحدید مجیدی به کادر فنی تیم ملی امید اضافه خواهد شد. برای موفقیت و کامیابی تیم ملی امید تلاش می‌کنیم و پشتیبان آن‌ها هستیم.