موج

فینال ویمبلدون؛

جدال حماسی دو اسطوره راجر فدرر و نواک جوکوویچ در فینال ویمبلدون امروز از شبکه ورزش پخش خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهم‌ترین رقابت امروز ورزش جهان امروز برگزار می شود. راجر فدرر و نواک جوکوویچ در جدالی حماسی در فینال ویمبلدون به مصاف هم خواهند رفت.

پیش بینی قهرمان ویمبلدون 2019 بسیار سخت است و از طرف دیگر هم انتخاب یک نفر برنده برای این جدال تاریخی و دیرینه چیزی شبیه غیر ممکن است.

بازی فینال ویمبلدون بین راجر فدرر و نواک جوکوویچ می تواند در نحوه به خاطر سپردن رقابت همیشگی این دو غول تنیس تعیین کننده باشد.

گفتنی است این دیدار که امروز یک شنبه 23 تیر 98 ساعت 17:30 برگزار می شود به صورت مستقیم روانه آنتن شبکه ورزش خواهد شد.

جوکوویچ و نادال تا به حال 54 مرتبه به مصاف هم رفته اند که سهم جوکوویچ 28 پیروزی بوده، از جمله پیروزی در طولانی ترین فینال گرند اسلم یعنی فینال تنیس اُپن استرالیا در سال 2012.

ولی رقابت بین فدرر و جوکوویچ پیچیده‌تر است. آنها 47 بار روبروی یکدیگر قرار گرفته اند و جوکوویچ 3 پیروزی بیشتر از فدرر به دست آورده است ( 25 برد برابر 22 برد ). 15 رویارویی آنها در مسابقات گرند اسلم انجام شده که 4 بازی در مرحله فینال این مسابقات بوده است.  فدرر تنها بازیکنی ست که جوکوویچ را در 4هر چهار گرند اسلم مغلوب کرده و از طرف دیگر هم جوکوویچ تنها بازیکنی ست که موفق شده فدرر را در تمامی گرند اسلم ها شکست دهد.

فینال ویمبلدون 2019 پنجمین دیدار آنها در گرند اسلم و چهارمین نبرد آنها در ویمبلدون است. آخرین بازی آنها در ویمبلدون به فینال 2015 بر می گردد که با قهرمانی جوگوویچ همراه شد و مرد شماره یک تنیس جهان به دنبال تکرار این افتخار است.

فدرر 5 قهرمانی گرند اسلم بیشتر از جوکوویچ دارد، ولی 5 سال هم از او مسن تر است و تنیسور صرب فرصت خوبی دارد تا به تعداد قهرمانی های خود اضافه کند و در این مسیر در چهل و هشتمین تقابلش با پسر محبوب ویمبلدون کار سختی پیش رو دارد. از طرفی شاید این آخرین فرصت فدرر برای کسب نهمین قهرمانی در مسابقات مورد علاقه‌اش باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها