موج

رئیس کمیته ملی المپیک در جریان سفر به سوئیس برای نخستین‎بار با توماس باخ رئیس کمیته بین‎المللی المپیک دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک،  رضا صالحی امیری،  رییس کمیته ملی المپیک که بنا به دعوت رسمی کمیته بین المللی المپیک جهت حضور در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید IOC به لوزان سوییس سفر کرده است عصر روز گذشته در مراسم اهدای حلقه طلایی به بهترین فیلمهای مربوط به بازیهای المپیک جوانان ۲۰۱۸ آرژانتین و بازیهای المپیک زمستانی پیونگ چانگ کره جنوبی حضور یافت.

مراسم اهدای حلقه طلایی به بهترین فیلم ها در ۱۲ بخش مختلف برگزار و به بهترینهای هر بخش حلقه های طلایی، نقره ای و برنزی توسط قهرمانان و پیشکسوتان اهدا شد.

در این مراسم توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک ضمن تاکید بر نقش و اهمیت رسانه ها در ورزش گفت: رسانه ها باعث می شوند تا ورزشکاران دیده شوند و جوانان و علاقه مندان با قهرمانان رشته های مختلف از نزدیک آشنا شوند و رسانه ها با ارائه این نمایش ارتباط خوبی بین جوانان و مردم با ورزش برقرار می کنند.

در خاتمه این نشست صالحی امیری طی دیدار با توماس باخ از وی دعوت کرد تا ضمن دعوت به ایران از نزدیک از یکی از رویدادهای مهم ورزشی که به میزبانی کشورمان برگزار می شود دیدن نماید.

توماس باخ ضمن ابراز خوشحالی از سفر رئیس کمیته ملی المپیک ایران به لوزان سوییس جهت حضور در مراسم افتتاحیه ساختمان جدیدی IOC یادآور شد: بدون تردید حضور مسئولان کمیته ملی المپیک ایران در چنین مراسمی و دیدار با مسئولان و مدیران ورزشی دیگر کشورها و فدراسیون های ورزشی باعث افزایش تعاملات ورزشی فی مابین خواهد شد.

همچنین صالحی امیری با «اوگور ادنر» رئیس کمیته ملی المپیک ترکیه و رئیس فدراسیون جهانی تیرو کمان و نایب رییس IOC دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار صالحی امیری ضمن ابراز علاقه بر گسترش همکاری های ورزشی دو کشور ابراز داشت: دو کشور ترکیه و ایران با توجه به شباهت های فرهنگی و همچنین روابط خوب اقتصادی و سیاسی و همسایگی و بعد مسافت و روابط بسیار خوبی که با یکدیگر دارند می توانند در زمینه ورزش با برگزاری اردوهای مشترک و حضور در تورنمنت های یکدیگر روابط ورزشیشان را بیش از گذشته ارتقا دهند.

وی ادامه داد: همچنین علاقمندیم برخی نیازهای تجهیزات ورزشی خود را که در داخل ایران تولید نمی شود از تولیدات استاندارد ورزشی ترکیه برطرف سازیم و کمیته المپیک ترکیه در این زمینه می تواند همکاری خوبی با ما داشته باشد.

در ادامه رئیس کمیته ملی المپیک ترکیه ضمن ابراز خوشحالی از این ملاقات خاطرنشان کرد: بدون تردید افزایش تعاملات ورزشی دو کشور باعث ارتقا ورزش دو کشور خواهد شد و با پیشنهاد افزایش همکاری های ورزشی ایران و ترکیه استقبال می کنم و برای تامین بخشی از ملزومات استاندارد مورد نیاز ورزشی که در داخل کشورتان تولید نمی شود. فدراسیون ها می توانند از طریق وزارت ورزش با وزارت ورزش ما ارتباط برقرار کرده و در این زمینه همکاری و هماهنگی های لازم انجام خواهد شد.

«اوگور ادنور» که ریاست فدراسیون جهانی تیرو کمان را بر عهده دارد و نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک نیز هست از وضعیت فدراسیون تیروکمان ایران ابراز رضایت کرده گفت: در حال حاضر این فدراسیون بدون تنش است. امیدواریم در لوای برنامه ریزی و آرامش به روند رو به رشد خود ادامه دهد.

رئیس فدراسیون جهانی تیروکمان آمادگی ایران برای میزبانی یکی از رویدادهای مهم این رشته ورزشی ابراز داشت: از حمایت های رییس کمیته ملی المپیک از این فدراسیون تشکر می کنم این موضوع فدراسیون جهانی را در حمایت از تیروکمان ایران دلگرم تر می کند و ایران می تواند برای میزبانی مسابقات جهانی جوانان اعلام آمادگی و درخواست خود را مطرح نماید تا ما پس از همکاری و بررسی های لازم نتیجه را اعلام نماییم.

سپس صالحی امیری با شاهزاده «فیصل بن حسین» رئیس کمیته ملی المپیک اردن دیدار و گفتگو داشت.

در این دیدار رئیس کمیته ملی المپیک ضمن اشاره به تعلقات مشترک دو ملت در گسترش تعاملات ورزشی عنوان داشت این امر تواند دو ملت ایران و اردن را بهم نزدیک تر کند و قطعاً ورزش زمینه بسیار مطلوبی برای گسترش روابط و تعامات فرهنگی، اجتماعی، دانشگاهی و علمی است.

رئیس کمیته ملی المپیک ضمن دعوت از رئیس کمیته ملی المپیک اردن به ایران عنوان داشت: بدون تردید حضور شما در ایران و دیدن مسابقات مختلف، امکانات و شرایط رشته های مختلف ورزشی باعث خواهد شد تا شناخت بهتری از ورزش ما بدست آورید.

رئیس کمیته المپیک اردن نیز گفت: ایران کشوری مهم در منطقه بوده و از قدرتهای ورزش آسیاست و بدون تردید ورزش می تواند ملت های دو کشور را بیش از پیش بهم نزدیک کرده و کنار هم قرار دهد و از دعوت شما هم بسیار سپاسگزارم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها