ست سوم دیدار تیم های ملی والیبال ایران و پرتغال به سود شاگردان کولاکوویچ خاتمه پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در هفته چهارم رقابت های لیگ ملت های 2019 از ساعت 18:30 به مصاف پرتغال رفت.

ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از ترکیب سعید معروف، علی شفیعی، علی اصغر مجرد، پوریا یلی، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.

دیدار تیم های ملی والیبال ایران و پرتغال

*ست نخست 25 بر 23 به سود پرتغال

تیم ملی والیبال ایران با حمایت پرشور تماشاگران بازی را بهتر آغاز کرد. دفاع علی اصغر مجرد امتیاز بازی را 8 بر 5 به سود ایران کرد تا هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول بروند. برای وقت استراحت فنی دوم شرایط تغییر کرد و پرتغالی ها با دفاع های خوب و با استفاده از حملات ناقص تیم ایران نتیجه بازی را 16 بر 15 به سود خود کنند. پرتغالی ها برخلاف انتظار عملکرد خوبی داشتند و نتیجه بازی 22 بر 20 به سود آنها شد تا کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کند. بلافاصله بعد از این وقت استراحت بازی در امتیاز 22 به تساوی رسید. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 23 به سود پرتغال خاتمه پیدا کرد.

دیدار تیم های ملی والیبال ایران و پرتغال

*ست دوم 27 بر 25 به سود ایران

پرتغالی ها که از پیروزی در ست اول انگیزه گرفته بودند ست دوم را هم خیلی خوب شروع کردند. تیم ایران هم کمی بی نظم و ناهماهنگ بود تا اینکه در امتیاز 8 بر 4 به سود پرتغال تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در ادامه امیر غفور جایگزین پوریا یلی شد و پس از آن روند تیم ایران کمی بهتر شد. ملی پوشان ایران با زدن سرویس های پرشی دریافت کننده های حریف را دچار مشکل کردند و در امتیاز 16 بر 15 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه 27 بر 25 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

دیدار تیم های ملی والیبال ایران و پرتغال

*ست سوم 25 بر 17 به سود ایران

پرتغالی ها به کمک اشتباهات تیم ایران بازی را در ست سوم خوب شروع کردند و 4 بر صفر هم از ایران پیش افتادند. اعتراض های شدید و وقفه های طولانی موجب شد تا داور مسابقه به تیم پرتغال کارت قرمز نشان دهد. در امتیاز 8 بر 5 به سود پرتغال هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز 12 بازی به تساوی کشیده شد و سرویس علی اصغر مجرد نتیجه بازی را 14 بر 12 به سود ایران کرد تا سیلوا، سرمربی تیم ملی پرتغال درخواست وقت استراحت فنی کند. 16 بر 13 به سود ایران نتیجه ای بود که تیم ها را به وقت استراحت فنی دوم فرستاد. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 17  به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

16 تیم حاضر در لیگ ملت‌های والیبال به صورت دوره‌ای به مصاف هم می‌روند و در پایان مرحله مقدماتی، پنج تیم برتر به همراه آمریکا (میزبان مرحله نهایی) راهی دور بعد می‌شوند.

مروری بر هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹

*ست چهارم؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران

شاگردان سیلوا در پرتغال مانند ست قبل امتیاز نخست را کسب کردند اما این بار ملی پوشان ایران اجازه پیشتازی را به آنها ندادند و با امتیاز ۵ بر ۳ از حریف پیش افتادند. نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۷ به سود ایران همراه شد. شاگردان ایگور که که خیال باخت در این بازی را نداشتند روند برتری خود را حفظ کردند و با نتیجه ۱۳ بر ۱۰ همچنان تیم برتر زمین بودند. دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه ۱۶ بر ۱۲ به سود ایران همراه شد. اختلاف امتیاز ایران با پرتغال تا انتهای این ست حفظ و با نتیجه تمام شد.

تیم ملی والیبال ایران با کسب این پیروزی به نهمین برد خود در رقابت‌های لیگ ملت‌ها رسید تا همچنان صدرنشین جدول رده بندی باقی بماند. ملی پوشان فردا در دومین بازی هفته چهارم از ساعت ۱۸:۳۰ برابر استرالیا قرار خواهند گرفت تا به احتمال بسیار در صورت پیروزی، صعود خود به مرحله نهایی مسابقات را مسجل کنند.

 

برنامه بازی های ایران در هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال به شرح زیر است:

شنبه اول تیر ۱۳۹۸

ایران - استرالیا، ساعت ۱۸:۳۰

یکشنبه دوم تیر ۱۳۹۸

ایران - فرانسه، ساعت ۱۸:۳۰