فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) پس از پیروزی والیبالیست های ایران با انتشار گزارشی به تمجید از ستارگان ایران خصوصاً سعید معروف پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم ملی والیبال ایران شب گذشته هفته سوم لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹ در ارومیه به مصاف روسیه رفت و در نهایت توانست این تیم را 3 بر صفر شکست دهد. فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) پس از پیروزی والیبالیست های ایران با انتشار گزارشی به تمجید از ستارگان ایران خصوصاً سعید معروف پرداخت.

متن گزارش فدراسیون جهانی به شرح زیر است:

ایران با درخشش کاپیتان معروف توانست بازی‌های خانگی خود در ارومیه را با شکست سه بر صفر روسیه به پایان برساند چرا که با درخشش معروف در دادن پاس‌ها ایران و خصوصاً امیر غفور به راه افتادند تا امتیازها یکی پس از دیگری برای ایران کسب شوند.

پاسور ۳۳ ساله ایران توانست در این بازی ۳ امتیاز را در جریان بازی و ۲ امتیاز سرویس کسب کند تا ایران مقابل قهرمان دوره گذشته لیگ ملت‌ها بهترین عملکرد را داشته باشد. او در حال حاضر با امتیاز ۹.۰۳ در بالاترین رده ستارگان در پست خود قرار گرفته است.

از طرف دیگر هم امیر غفور ۱۷ امتیاز را با آبشارهای خود به دست آورد. سید محمد موسوی و میلاد عبادی‌پور هم هر کدام با ۸ امتیاز، پوریا فیاضی و علی شفیعی هم هر کدام با ۵ امتیاز در این برد ایران سهم داشتند.

در حال حاضر امیر غفور با کسب ۱۵۱ امتیاز، ۷ امتیاز اختلاف با شارون ورنون ۱۵۸ امتیازی در تیم کانادا و ۶ امتیاز با گابریل نلی ۱۵۷ امتیازی در تیم ایتالیا فاصله دارد.