رئیس کمیته ملی المپیک گفت: مجموعه وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌ها یک دل و یک صدا هستند تا امسال را به عنوان سال مهمی برای تعالی ورزش ایران رقم بزنند چون سال بعد برای ما سال قرار گرفتن روی سکوی‌های قهرمانی است.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک شب گذشته در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار امام، از جماران به عنوان مکانی مقدس یاد کرد و در این باره بیان کرد: جماران مثل تمامی محله‌های ایران عزیز، یک مکان طبیعی بود اما با حضور امام راحل که روح‌شان حاضر و ناظر بر ماست، این مکان مقدس و برای ما دارای حریم و حرمت است.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به جوانان حاضر در این مراسم، خاطر نشان کرد: مخاطبان من جوانان عزیزی هستند که در صحنه‌های مختلف می‌درخشند و برای کشور افتخارات متعدد کسب می‌کنند.

او در ادامه خطاب به جوانان گفت‌: باید بدانیم وقتی از امام سخن می‌گوئیم ایشان باعث انسجام و اتحاد یک ملت شدند به این دلیل که مردم در دوره پهلوی با یکدیگر بیگانه بودند و امام (ره) به آنها شخصیتی ایرانی اسلامی و هویت داد و دل‌ها را با یکدیگر پیوند داد و منسجم ساخت.

او در عین حال، خاطر نشان کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران فضیلت جویی معرفت طلبی و اخلاق مداری را هدیه کرد.

رئیس کمیته ملی المپیک در بخش دیگری از اظهاراتش، اضافه کرد: امام خمینی (ره) موجب وحدت یک ملت شد و به ما شخصیت ایرانی، اسلامی و هویت ملی بخشید در واقع آنچه را امروز داریم از فضائل اخلاقی امام است.

او در بخش دیگری از سخنانش این نکته را مورد توجه قرار داد که گفتمان بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، انسان سازی است و هر آنچه که امروز داریم از فضائل اخلاقی این انسان بزرگ است که برای ما به یادگار مانده است.

وی در ادامه اظهاراتش حوزه ورزش را مورد توجه قرار داد و افزود: مجموعه وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌ها یک دل و یک صدا هستند تا امسال را به عنوان سال مهمی برای تعالی ورزش ایران رقم بزنند چون سال بعد برای ما سال قرار گرفتن روی سکوی‌های قهرمانی است و تلاش و نشاط جامعه ورزش برای رسیدن به این هدف بزرگ است.