وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدوارم سال 98 که با محدودیت‌های مالی هم مواجه هستیم توام با کسب بیشترین سهمیه در المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از  وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت بازی‌های المپیک و پارالمپیک اظهار کرد: در فاصله حدود ۱۴ ماه تا بازی‌ های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو از حدود یک سال و نیم پیش مجموعه ورزش ایران در قالب وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک و همچنین فدراسیون‌ های ورزشی در یک مجموعه ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک را در یک حرکت جمعی آغاز کردیم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در راستای حضور در بازی‌های المپیک چند رویداد مهم را به عنوان ارزیابی در دستور کار قرار دادیم تا عملکرد ورزشکاران به عنوان یک برنامه جامع مد نظر و ارزیابی قرار گیرد.

 سلطانی فر تصریح کرد: بازی‌های کشور‌های اسلامی در باکو با درخشش قهرمانان ایران همراه بود و سپس در بازی‌های داخل سالن آسیا نیز ورزشکاران ما درخشش خوبی داشتند و در رویداد‌های مهم بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی هم اتفاقات خوبی رخ داد بطوریکه در بازی‌های اسیایی بیشترین تعداد مدال در ادوار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بدست آمد و در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ نیز رتبه چهرمی ایران به سومی ارتقا پیدا کرد. از طرفی رکورد‌های خوبی در هر دو رویداد به ارمغان امد در کبدی بازی‌های اسیایی که سطح ان به دلیل قدرت‌های برتر جهان در قاره کهن دارای سطح جهانی است، هر دو تیم زنان و مردان ایران قهرمان شدند، والیبال بدون حتی یک ست باخته قهرمان شد و در واترپلو بعد از ۴۴ سال در تاریخ بازی‌های اسیایی روی سکو رفتیم و در رشته‌های کشتی، تکواندو، وزنه برداری، ووشو و کاراته هم به نتایج خوبی دست یافتیم.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه این سه رویداد تحلیل و تفسیری شد به آنچه می‌خواستیم برسیم، اظهار داشت: با این آمادگی که به مرور بدست می‌آید انشالله بتوانیم سهمیه‌های لازم را از طریق مختلف بدست آوریم و امیدوارم سال ۹۸ که با محدودیت‌های مالی هم مواجه هستیم توام با کسب بیشترین سهمیه در المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ شود.