یک ملی پوش کشتی ایران برای کسب مدال نقره و ۳ کشتی گیر برای کسب مدال برنز رقابت‌های پنج وزن نخست کشتی فرنگی جایزه بزرگ مجارستان امشب به میدان می‌روند.

به گزارش خبرگزاری موج، مسابقات کشتی فرنگی جایزه بزرگ مجارستان از ظهر امروز و با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست در شهر گیور در حال برگزاری است.

در وزن ۵۵ کیلوگرم رضا خدری در دور نخست عبدالکریم فرگات از الجزایر را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۱۲ بر ۸ از سد جوزف آندرسی از مجارستان را مغلوب کرد. خدری در دور سوم مقابل الهام بهرام اف از ازبکستان در حالی که از حریف پیش بود با نتیجه ۴ بر ۶ نتیجه را واگذار کرد. وی در دور چهارم و مسابقه پایانی با جاووخیر میراحمداف حریف دیگری از ازبکستان برای کسب مدال نقره مسابقه می‌دهد.در این وزن بهرام اف ازبکستانی صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۲ از سد محمد نوربخش گذشت. وی در دور سوم و مرحله نیمه نهایی مقابل شینیبو اوتا دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۲ بر ۵ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. به این ترتیب نوربخش از دور مسابقات کنار رفت. حریف دلخانی در دیدار رده بندی استیگ آندره برگ دارنده مدال برنز المپیک و جهان از نروژ می‌رود.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمد رضا آقانیا در دور نخست آرام واردانیان از ازبکستان دارنده مدال برنز آسیا را با نتیجه ۵ بر یک مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل شماگی بولکوادزه از گرجستان دارنده مدال برنز المپیک با نتیجه ۷ بر صفر شکست خورد. با توجه به حضور کشتی گیر گرجستانی در دیدار فینال، آقانیا به گروه بازنده‌ها رفت وی در این گروه در مصاف با میشاییل ویدمایر از آلمان با نتیجه ۴ بر صفر (ضربه فنی) مغلوب شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم جمال اسماعیلی در دور اول ۸ بر یک پیتر نواک از چک را مغلوب کرد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۴ بر صفر تیموج تربولین از مولداوی را شکست داد. اسماعیلی در دور سوم کیسیدیس بیوربرگ از سوئد قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا را با نتیجه ۹ بر ۵ مغلوب کرد، اما در مرحله نیمه نهایی مقابل رأی بیک بیسلطانوف از دانمارک دارنده نقره زیر ۲۳ سال جهان با نتیجه صفر بر ۶ باخت و راهی دیدار رده بندی شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم حسن آریایی نژاد پس از استراحت در دور نخست در دور دوم سئونگ جان کیم از کره جنوبی دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی جاکارتا را با نتیجه ۶ بر ۴ شکست داد. وی در دور سوم با نتیجه ۵ بر صفر نیکولا کریسوف از اوکراین را مغلوب کرد. آریایی نژاد در مرحله نیمه نهایی مقابل ترسی هانکوک از آمریکا با نتیجه ۳ بر ۲ باخت و به دیدار رده بندی رفت.

رقابت‌های ۵ وزن دوم نیز فردا (یکشنبه) برگزار می‌شود که شیرزاد بهشتی طلا، محمد الیاسی، پیام بویری، یوسف قادریان و شهاب قوره جیلی به ترتیب در اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم به مصاف حریفان خود می‌روند.