شفر گفت: شروع صحبت های من با ابراز ناراحتی از حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان است و به مردم ایران تسلیت می گویم.

به گزارش خبرگزاری موج، سرمربی استقلال عنوان کرد: در بازی قبل نیز تنها یک اشتباه داشتیم. در خانه حریف بازی می کردیم و روی اشتباهی که باعث ضد حمله حریف شد، گل خوردیم. فردا باید در میانه میدان بازی را کنترل کنیم و باید با همه وجود تلاش کنیم. باید همه کارهایی که در تمرین می کنیم را در زمین اجرا کنیم. فردا امیدوارم هواداران پر تعداد در ورزشگاه حاضر شوند. ما به حمایت آنها نیاز داریم و می خواهیم با حمایت یار دوازدهم خود با قدرت بیشتری به زمین برویم و تیم ما با آنها قوی تر می شود.

وی در ادامه در واکنش به تغییرات استقلال و اضافه شدن فرهاد مجیدی و نقش او، بیان کرد: بازیکنان جدید دیر به ما اضافه شدند. ایسما به تمرینات بیشتری نیاز دارد تا از نظر بدنی به آمادگی بیشتری برسد. پاتوسی نیز همین وضعیت را دارد. هر دو به علاوه منشا کیفیت فنی خوبی دارند. ما در زمان تعطیلات عملیات همه آنها را در یک سایت تخصصی به دقت زیر نظر داشتیم. ایسما یک مدت در تعطیلات بود اما پاتوسی در لیگ آفریقای جنوبی بازی می کرد و در شرایط مسابقه بود. لیگ ایران از آفریقای جنوبی بهتر و فیزیکی تر است. پاتوسی باهوش است و پاس های خوبی می دهد و ایسما نیز برای ما گل زد و کیفیت فنی خوبی دارد اما برای 90 دقیقه آماده نیست و اختصاصی با او تمرین می کنیم تا آماده شود. منشا از نظر بدنی شرایط بهتری دارد و هر سه می توانند بعد از آماده شدن به ما کمک کنند.

وی ادامه داد: مجیدی مانند کولی، مارتین و طاهری عضو کادرفنی هستند. او شرایط جدیدی را به عنوان اولین تجربه کاری در یک تیم بزرگسال می گذرانند. ما شماره یک و دو و سه نداریم. ما درباره مشکلات و نکات مثبت صحبت می کنیم. ایشان به زبان فارسی صحبت می کنند و نکات را در زمان بازی به بازیکنان منتقل می کنند. او بازیکن من در امارات بود و یک الگوی خوب برای بازیکنان ما است. او  الگوی خوب برای صیادمنش، قائدی و آقایی است. حضور او خیلی برای ما خوب است و فرهنگ بازیکنان ایرانی را بهتر از ما می داند و یک روحیه خوب برای تیم ما است.

شفر در پاسخ به این سوال که آیا پاتوسی برای مسابقه آماده است و یا از نظر روحی به دلیل فشارها مشکلی ندارد، گفت:  او شاید بازی کند. باید تمرین آخر خود را ببینیم. او خیلی مثبت و با روحیه است. حتی در دورانی که نمی توانست به میدان برود، او در ورزشگاه حاضر شد و مرتب می گفت چرا من بازی نمی کنم. او برای بازی کردن مشتاق است. او برای 90 دقیقه شاید آماده نباشد و از الان نمی توانم چیزی بگویم و باید آخرین تمرین را ببینیم.

سرمربی استقلال در ادامه درباره جلسه شب گذشته با فتحی، اضافه کرد: چند روز قبل در تمرین گفتم که قرار است با مدیرعامل باشگاه صحبت کنیم. شب گذشته ما جلسه خوبی داشتیم و درباره همه مسائل و کارهایی که باید انجام دهیم، صحبت کردیم. می‌خواهیم استقلال جدیدی بسازیم و قبلا نیز این موضوع را گفته بودم. مهم این است که ما مشکلات را حل کنیم. به او گفتم من می خواهم با تجربه ای که در فوتبال دارم، کمک کنم. برای من و مدیرعامل باشگاه، استقلال در جایگاه اول است و مطمئن باشید هیچکس نمی تواند در این خانواده موضوعی درست کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مشکلات شما برای انجام تمرینات حل شده، گفت: من درباره همه مسائل با مدیرعامل صحبت کردم. من یک لیست از مشکلات را به مدیرعامل باشگاه دادم. ایشان و شما مشکلات ما را می دانید اما نکته مهم این است که ما قدم به قدم مشکلات را با هم حل کنیم. ما نام بزرگی داریم و هواداران زیادی داریم. هواداران ما در تبریز 200-300 نفر بودند که سنگ خوردند و ما باید برای آنها کار کنیم و نباید فقط صحبت کنیم و باید برای آنها کار کنیم و کار کنیم. مشکلات مدیرعامل را می دانیم. افراد زیادی هستند که استقلال را دوست دارند و آنها نیز باید کمک کنند تا مشکلات حل شود.

شفر در پایان صحبت های خود، خاطر نشان کرد: ما لیگ قهرمانان آسیا را در پیش داریم. سال گذشته گروه بسیار سختی داشتیم و امسال گروه بسیار بسیار سختی را داریم. الهلال و الدحیل پول های زیادی خرج کردند اما بهترین بازیکن برنده نیست و بهترین تیم برنده می شود. ما تیم خوبی هستیم. فردا برای ما و بازی با پارس جنوبی از همه چیز مهم تر است.