موج

بررسی موج از گروه های جام ملت های آسیا؛

برخلاف نظر بسیاری از کارشناسان به نظر می رسد که سخت ترین گروه جام ملت های آسیا، گروه ششم این رقابت ها باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، ژاپن در نهمین حضور خود در جام ملت‌های آسیا به عنوان مدعی اصلی کسب عنوان قهرمانی شناخته می شود. ژاپن تاکنون چهار بار توانسته در سال‌های ۱۹۹۲، ۲۰۰۰، ۲۰۰۴ و ۲۰۱۱ عنوان قهرمانی را در جام ملت‌های آسیا به دست آورد. هاجیمه موریاسو سرمربی تیم ملی ژاپن بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هدایت این تیم را بر عهده گرفت. ژاپن با وجود حضور در گروهی سخت اما در راه رسیدن به قهرمانی حریفانی همچون ازبکستان و عمان نمی تواند کار سختی برای آن ها ایجاد کند. ژاپن پس از درخشش خیره کننده در جام جهانی 2018  با امید به خط حمله قدرتمند خود که یویا اوساکو، یوشینوری موتو و کویا کیتاگاوا را در خود جای داده است، در مرحله یک چهارم نهایی احتمالا به حریفی سخت همچون استرالیا برخورد کند و شاید این رقابت ها برای سامورایی ها تازه از آن مرحله رنگ و بوی جدی به خود گیرد.

ازبکستان با جذب هکتور کوپر ، سرمربی آرژانتینی مصر در جام جهانی روسیه امید دارد تا بار دیگر به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها برسد و افتخارات سال های نه چندان دور خود را تکرار کند. ازبکستان با وجود اینکه کمتر از 30 سال از زمان استقلالش می گذرد در حال تجربه هفتمین حضور خود در جام ملت‌های آسیا است . بهترین عملکرد این تیم مقام چهارم در سال ۲۰۱۱ بوده است و بعد از این سال همه از نسل طلایی فوتبال ازبکستان سخن به میان آوردند ولی ازبکستان نتوانست در دوره‌های بعدی این افتخار را تکرار کند. سرور جباروف مهمترین ستاره این تیم در سال های اخیر بوده است که توانست به عنوان مرد سال فوتبال آسیا نیز انتخاب شود.

تیم‌ ‌ملی فوتبال عمان نیز در این گروه از شانس صعود زیادی برخوردار است اما اگر در روزهای اوج خود نباشد شاید حتی امتیاز گرفتن از ترکمنستان پر انگیزه نیز برایش سخت باشد. این تیم با هدایت پیم فربیک هلندی و ستاره سرشناس خود علی الحبسی که بی شک یکی از بهترین دروازه‌بان های تاریخ فوتبال آسیا است امید دارد تا به عنوان بهترین تیم سوم این گروه به دور بعدی صعود کند. علی الحبسی با سابقه سال ها بازی در سطح اول فوتبال انگلستان و درخشش خیره کننده خود امید اول تیم‌ ‌ملی فوتبال عمان است. عمان هم اکنون در رتبه 82 رنکینگ فیفا قرار دارد.

تیم ملی فوتبال ترکمنستان با تکیه به دانش سرمربی بومی خود یازگولی، امید به خلق شگفتی در این رقابت ها دارد. ترکمنستان اولین بار در سال ۲۰۰۴ در جام ملت‌های آسیا حاضر بود که در مرحله گروهی حذف شد. این دومین حضور ترکمن‌ها در جام ملت‌های آسیاست. یک تساوی و دو باخت، حاصل سه بازی ترکمنستان در جام ملت‌های ۲۰۰۴ بود. مینگازوف، ستاره تیم ملی ترکمنستان در این رقابت ها خواهد بود که در تیم اسلاویاپراگ جمهوری چک بازی می‌کند. ترکمنستان در دیدارهای دوستانه اخیر خود توانست تایوان و افغانستان را شکست دهد و با روحیه بالا پای به این مسابقات بگذارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها