موج

بررسی موج از گروه های جام ملت های آسیا؛

ایران با 13 بار حضور در جام ملت های آسیا به دنبال کسب چهارمین قهرمانی خود در این رقابت ها است.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم ملی فوتبال ایران به گفته کارشناسان شانس سوم قهرمانی در این مسابقات است و با وجود اینکه سال هاست به عنوان تیم نخست رده بندی فیفا در بین آسیایی‌ها حضور دارد از آخرین قهرمانی ایران در جام ملت های آسیا  ۴۰ سال می گذرد. شاگردان کیروش با انگیزه فراوان پای به این رقابت ها خواهند گذاشت و به نظر می رسد تا رسیدن به مرحله نیمه نهایی کار دشواری نداشته باشد. ایران با سه بار قهرمانی در جام ملت‌های آسیا از جمله تیم‌های بزرگ قاره کهن محسوب می‌شود. ایران تاکنون ۱۳ بار در جام ملت‌های آسیا حاضر بوده است.

تیم ملی فوتبال عراق را باید در میان شانس های حضور در مراحل بالای جام دانست و قطعا یکی از دیدارهای حساس دور نخست این رقابت ها تقابل ایران و عراق در این گروه هست. عراق با قهرمانی در جام ملت های آسیای 2007 نامی در میان بزرگان آسیا برای خود دست و پا کرد و با 8 بار حضور در این رقابت ها تجربه خوبی را در این عرصه کسب کرده است. تیم ملی عراق با حضور مربی با دانشی همچون کاتانچ اسلونیایی در پی ایجاد مشکل برای ایران و سرگروهی است تا بتواند مسیر راحت تری تا نیمه نهایی این رقابت ها داشته باشد. قطعا بسیاری از هواداران ایرانی نیم نگاهی به ستاره های عراقی حاضر در لیگ برتر ایران دارند. بشار رسن از پرسپولیس و طارق همام از  استقلال که در خط میانی این تیم حضور دارند ، نقطه قوت تیم ملی عراق هستند.

ویتنام که با میزبانی در جام ملت های آسیای 2007 مراحل ترقی در فوتبال را سریع تر پیمود و حتی توانست تجربه حضور در مرحله یک چهارم نهایی را به دست آورد این روزها با مربی گری پارک هانگ سئو کره ای در حال درخشش است و از آخرین باخت این تیم در دیدارهای رسمی بیش از دو سال می گذرد. این تیم تاکنون سه بار در جام ملت‌ها حاضر بوده است. تمامی بازیکنان حاضر در ترکیب ویتنام در تیم‌های داخلی توپ می‌زنند و این تیم، هیچ بازیکن لژیونری ندارد. ویتنام را می توان از همین حالا به عنوان یکی از شگفتی سازان این جام تصور کرد و به نظر می رسد رسیدن این تیم به مرحله دوم این رقابت ها دور از دسترس نباشد.

یمن برای نخستین بار در جام ملت های آسیا حاضر شده است و در گروه سخت برای کسب حتی یک امتیاز هم کار دشواری در پیش دارد. لیگ فوتبال یمن در چهار سال گذشته به خاطر جنگ تعطیل شده است. سرمربی تیم ملی یمن، یان کاسیان اهل اسلواکی است.  ۹ بازیکن تیم ملی یمن در لیگ قطر توپ می‌زنند. علا الساسی کاپیتان یمنی‌هاست که در ۶۳ بازی، ۸ گل ملی برای این تیم به ثمر رسانده است. او در حال حاضر عضو السیلیه قطر است. یمن در مرحله انتخابی جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات در گروه F با فیلیپین، تاجیکستان و نپال هم‌گروه بود که در نهایت با ۱۰ امتیاز به عنوان تیم دوم به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها