موج

بررسی موج از گروه های جام ملت های آسیا؛

جدی ترین رقیب استرالیا در گروه دوم جام ملت های آسیا را می توان اردن دانست.

به گزارش خبرگزاری موج، استرالیا به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در جام ملت های آسیا در گروهی نه چندان دشوار با سه همسایه عربی هم گروه شده است . استرالیا که سابقه 5 دوره حضور در جام جهانی را دارد و حتی در جام جهانی 2006 توانسته است از گروه خود صعود کند به نظر می رسد قبل از شروع این مسابقات باید یک سکو را برایش خالی نگه داشت. استرالیا با تکیه به ستاره های سرشناسی همچون متیو رایان که در حال حاضر یکی از بهترین دروازه بان های لیگ برتر انگلیس است و مارک میلیگان با تجربه امید دارد تا بتواند قهرمانی خود را در آسیا تکرار کند. شاگردان گراهام آرنولد برای صعود از گروه دوم این رقابت ها کار دشواری در پیش نخواهند داشت و شاید از همین حالا این تیم را بتوان با 9 امتیاز در صدر جدول این گروه تصور کرد.

جدی ترین رقیب استرالیا در گروه دوم جام ملت های آسیا را می توان اردن دانست . اردن که در دیدارهای تدارکاتی خود روندی پر فراز و نشیب داشته است، با کسب نتیجه تساوی مقابل تیم ملی عربستان آمادگی خود را به رخ حریفان کشید و می تواند با مربی سرشناس و بلژیکی خود ویتال بورکلمانس که سابقه حضور در دو دوره جام جهانی را دارد ، حتی خود را در مرحله سوم این مسابقات ببیند. امری که با توجه به آمار و ارقام اندکی دشوار است زیرا تیم ملی اردن در آخرین رده بندی فیفا نیز نتوانست در میان ده تیم برتر آسیا جایی برای خود بیابد.

کشور جنگ زده سوریه ، این روزها حال و هوای فوتبالی خوبی دارد و امید دارد تا بتواند انتقام مرحله پلی آف جام جهانی را در این رقابت ها از استرالیا بگیرد و با اتکا به مهاجمانی همچون عمر خربین و سوما امتیازات لازم را برای صعود از این گروه کسب کند و شاید گزینه اصلی برای شگفتی سازی در جام ملت های آسیا باشد. تیم ملی سوریه که در رقابت های مقدماتی جام جهانی با اقتدار ظاهر شد و حتی در مقابل تیم ملی ایران دو تساوی به دست آورد ، دیگر برای سایر رقبا حریفی دست و پا بسته نیست . سوریه در آخرین دیدار تدارکاتی خود قبل از جام ملت های آسیا با یک گل یمن را شکست داد .

تیم چهارم این گروه فلسطین ، دارای کمترین شانس برای صعود از این گروه است. تیم ملی فلسطین با اتکا به انگیزه ذاتی و دانش مربی بولیویایی خود ، ژولیو سزار امید دارد تا بتواند حداقل امتیازها را در دیدارهای ساده تر خود در این گروه جمع کند و وداعی آبرومندانه با این جام داشته باشد. البته نتایج تیم ملی فلسطین در دیدارهای دوستانه خود امیدوار کننده بود و توانست تیم ملی چین را متوقف کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها