ستاره سابق استقلال در گفت و گویی با روزنامه الخلیج امارات در خصوص تجربه ها و پیشنهادات مربی گری که داشته است، حرف زد.

به گزارش خبرگزاری موج، فرهاد مجیدی با روزنامه الخلیج امارات گفت و گویی داشت . او درخصوص مربی گری در استقلال و برخی مسائل دیگر حرف زد. او ابتدا درباره فعالیت به عنوان مربی گفت: من نزدیک به ۱۰ بار به انگلیس سفر کرده‌ام تا در دوره‌های مربی‌گری شرکت کنم. روزهای متفاوتی را پشت سر گذاشتم و یک تجربه بسیار خاص و منحصر به فرد برای من بود. سه روز کار عملی و سه روز کار تئوری. همچنین در کلاس های مربی‌گری امارات هم شرکت کرده‌ام و مدرک A و B را به دست آورده‌ام. بعد از آن راهی اسپانیا شدم و با تیم جوانان اسپانیول کار کردم و تجربه بسیار مفیدی را به دست آوردم. آکادمی اسپانیول یکی از بهترین آکادمی های اروپا است و نزدیک به ۵ ماه در کنار کیکه فلورس که سابقه مربیگری در امارات را هم دارد کار کردم.

مجیدی ادامه داد: دوست دارم که روزی در امارات مربیگری کنم. من سالها در این کشور بازی کرده ام و رابطه خوبی با هواداران دارم.

این روزنامه اماراتی به صورت غیر مستقیم از مجیدی تیتر زد که امارات کشور دوم او به شمار می‌آید و خانواده‌اش هنوز هم در این کشور زندگی می‌کنند.

پیشنهاد مربیگری استقلال

مجیدی از پیشنهاد استقلال به او برای جایگزینی مظلومی هم گفت: صبح همان روزی که استقلال با نتیجه ۴ بر دو از پرسپولیس شکست خورد مسئولان باشگاه استقلال به خانه من آمدند و پیشنهاد جایگزینی مظلومی را به من دادند اما قبول نکردم. من از باشگاه‌های اماراتی هم پیشنهاد داشته‌ام اما ترجیح دادم که فعلا تا گرفتن تصمیمی درست بیشتر صبر کنم. من در اروپا یاد گرفته‌ام که بهتر است روی بازیکنان جوان سرمایه گذاری شود. من شناخت خوبی از بازیکنان جوان دارم و امارات هم پر از استعدادهای جوان است.

تیم ملی امارات

او ادامه داد: من دیدار تیم‌های زیر ۱۸ سال الوحده و الوصل را دیدم و به خوبی متوجه استعدادهای بزرگی در این دو تیم شدم. بسیار مهم است که به بازیکنان جوان توجه کرد و تمرکز آن‌ها را تنها روی فوتبال گذاشت. پیش بینی می‌کنم که تیم ملی فوتبال امارات با وجود در اختیار نداشتن عمر عبدالرحمان در جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ بدرخشد و حریف سرسختی برای کسب عنوان قهرمانی باشد.

تیم ملی ایران

مجیدی درباره تیم ملی ایران هم گفت: بعد از آمدن کارلوس کی‌روش نظم و انضباط تیمی به ایران آمده است. همه در ایران از عملکرد درخشان تیم در جام جهانی راضی و خوشحال هستند. براین باور هستم که ما با بازیکنان بااستعداد و آینده داری که داریم بتوانیم برای کسب عنوان قهرمانی در جام ملت های آسیا بجنگیم.