سجاد گنج زاده که یکی از فینالیست ای ایران به حساب می آمد در بازی امروز مغلوب حریف آلمانی خود شد و مدال طلا را واگذار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج در مبارزه فینال ظهر امروز وزن 84+ کیلوگرم بیست و چهارمین دوره رقابت‌ های جهانی کاراته در مادرید اسپانیا، سجاد گنج زاده به مصاف جاناتان هورنه آلمانی دارنده 6 طلا اروپا رفت و نتیجه 5 بر 2 را واگذار کرد و به مدال نقره رسید.گنج زاده در این رقابت ها ابتدا ۶ بر صفر عادیلت شادیکانوآ نماینده قرقیزستان را برد. سپس ۳ بر صفر لوکا کاستا از بلژیک را مغلوب کرد و در ادامه موفق شد برایان ایر آمریکایی را۶ بر ۴ شکست دهد.

امیدهای باقی مانده کاراته ایران

او در چهارمین مبارزه ۴بر ۲ آلپ ارسلان یامان اوغلو از ترکیه را برد و در نیمه نهایی هم ۸ بر یک الکساندر شینتسین از روسیه را مغلوب کرد و به فینال راه یافت. سجاد گنج زاده یکی از شانس های کسب مدال طلای کاراته ایران در مسابقات جهانی و یکی از 3 فینالیست ایران به حساب می آمد.حالا امیدهای باقی مانده کاراته ایران برای کسب مدال طلا بهمن عسگری و کومیته تیمی مردان هستند. 

پورشیب برنز گرفت

در همین حال پورشیب کاپیتان تیم ملی کاراته مردان د وزن ۸۴- کیلوگرم در آخرین دیدارش به مصاف "دانیل یولداشف" از قزاقستان رفت و با نتیجه ۳ بر صفر  به برتری رسید و مدال برنز را ازآن خود کرد.او پیش از این ابتدا دربا نتیجه ۲ بر یک از سد "پابلو آرنس زاپاتا" از اسپانیا گذشت، در دور دوم با نتیجه ۴ بر صفر "کامران مدنی" از آمریکا را کست داد و حریف "گریک آندرسون" از اسکاتلند در مبارزه سومش شود که ۸ بر صفر این رقیب خود را نیز شکست داد. پورشیب در مرحله بعد با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب "والری چوبتار" از اوکراین شد و اما با صعود کاراته‌کا اوکراینی به دیدار نهایی پورشیب در جدول شانس مجدد با برتری ۳ بر صفر مقابل "عبدالهد سیسه" از سنگال  به مسابقه رده‌بندی راه یافت.