پرسپولیس بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا رو در حالی که ۲-۰ از تیم کاشیما آنتلرز ژاپن عقب است در روز شنبه آغاز خواهد شد و نماینده جمهوری اسلامی ایران اگر این بازی را با موفقیت به پایان برساند برای اولین بار قهرمان آسیا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، اما غلبه بر شرایط سخت چیزی است که تیم برانکو ایوانکوویچ بارها در مراحل حذفی انجام داده است  و با تکیه بر این عملکردشان پرسپولیس می تواند اطمینان داشته باشه که تاریخ سازی کرده و نام خود را در تاریخ ثبت کنند.

از سوی دیگر، بعد از الاتحاد عربستان در سال ۲۰۰۴ که بازی رفت را در کره ۳-۱ به سئونگنام کره جنوبی واگذر کرد و در برگشت موفق شد ۵-۰ پیروز میدان باشد،  هیچ تیمی نتوانسته است بازی با اختلاف دو گل باخته را به نفع خود به پایان برساند. با این حال آزادی بهترین جو را برای غول های ایرانی به ارمغان می آورد و این فینال متفاوت از بقیه است.

کامبک پرسپولیس مقابل الجزیره امارات

بعد از صعود به مرحله یک شانزدهم برای دومین سال متوالی پرسپولیس بازی رفت را  در دقیقه 96 3 بر 2 به الجزیره امارات در امارات باخت و با نتیجه 1 بر یک در بازی برگشت در آستانه حذف شدن بود که با تشویق و حمایت هواداران پرسپولیس در استادیوم آزادی سید جلال حسینی غریزه گل زنی خود را نشان داد و در دقیقه 89 ورزشگاه را به آتش کشید و با این گل صعود پرسپولیس به یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا قطعی شد.

سید جلال حسینی بعد از بازی گفت: بازی سختی بود و ما درمقابل یک تیم بسیار حرفه ای بازی کردیم. از خدا و تماشاگران تشکر می کنم. امیدوارم بتوانیم با همین شرایط ادامه بدهیم.

کامبک پرسپولیس مقابل الدحیل

مرحله بعد الدحیل قطر بود که هر هشت بازی خود را تا قبل از یک چهارم با پیروزی به اتمام رسانده بودند و با برد یک بر صفر در بازی رفت به نهمین و طولانی ترین برد متوالی مسابقات رسیدند، خیلی سریع بعد از سی دقیقه در تهران گلی دیگری را به ثمر رساندند.

کاپیتان حسینی در دقیقه 60 بازی آغازگر کامبک بود. سه دقیقه بعد سلطان البریک با گل به خودی و در ادامه گادودین منشا با خونسردی به صورت فوق العاده ای گل سوم را به ثمر رساند تا پرسپولیس در  مدت ده دقیقه به صورت دراماتیک نسخه الدحیل را بپیچد.

پس از بازی بشار رسن هافبک عراقی پرسپولیس گفت:ما برنده ایم؛ پرسپولیس تیمی با ذهنیت برنده است، هواداران برای ما منبع قدرت هستند آنها ما را تشویق به حرکت به سوی جلو می کردند حتی زمانی که بازی را عقب بودیم و همیشه استادیوم آزادی را یک مکان سخت برای رقیبان می کنند. می خواهم از همه ی هواداران تشکر می کنم.

درحالی که پرسپولیسی ها یک برد یک بر صفر فوق العاده را در بازی رفت نیمه نهایی در خانه حریف به دست آوردند در بازی برگشت با گل زود هنگان بغداد بونجاح دوباره با بد اقبالی مواجه شدند. برای یک لحظه فضای ترسناک و عجیبی استادیوم آزادی را فرا گرفت اما فقط برای یک لحظه! 

کل استادیوم فورا با شعار های خودشان تیم پرسپولیس را تشویق کرده و روحیه را به این تیم بازگرداندند و سیامک نعمتی در آغاز نیمه دوم با گل زیبای والی خودش استادیوم را غرق در شادی کرد.

در حالیکه بازی در لبه تیغ ادامه داشت و در صورت گلزنی السد تیم میزبان نیاز به زدن دو گل داشت اما این اتفاق با سیو فوق العاده علیرضا بیرانوند در مقابل ضربه سر ژاوی در دقیقه 85 نیفتاد تا پرسپولیس باز را در مجموع دو بر یک ببرد.

دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس ایران و السد قطر

سیامک نعمتی زننده تک گل پرسپولیس در این دیدار بعد از بازی گفت: ما بازی هایی با چنین جوی را تجربه کرده بودیم اما این بازی، بازی ِ متفاوتی بود.ما به چنین حمایت شگفت انگیزی از طرف هواداران عادت داریم با این وجود ما از این جو شگفت زده شدیم، چه برسد به السد!

روحیه تیمی و جنگندگی دو مشخصه ای که تو همه بازی های لیگ قهرمانان آسیا 2018 در تیم پرسپولیس دیده شده است و البته نگرش مشترک که بازیکنان پرسپولیس ازش صحبت می کنند:حمایت هواداران در استادیوم آزادی!

استادیوم آزادی با ظرفیت رسمی بیش از 78000 نفر بازی برگشت فینال تقریبا رکورد پرتماشاگرترین بازی لیگ قهرمانان آسیا را از آن خود خواهد کرد. تیم کاشیما ممکن است با دو گلی که در بازی رفت زده احساس کند بازی راحتی در پیش دارد اما این تیم ژاپنی با علم به اینکه میزبانشان تا آخرین لحظه می جنگد وارد جهنم آزادی می شوند.

علیرضا بیرانوند گفت: ما قول می دهیم که اجازه ندهیم هوادارانمان بعد از بازی ناراحت به خانه برگردند. امیدوارم مثل گذشته از ساعت ها قبل استادیوم را پر کنند و از هواداران می خواهم از الان با حمایتشون به ما انرژی بدهند و امیدوارم اتفاق خاصی بیفتد.