پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن در دور رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم رفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، تیم‌ فوتبال پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن در رقابتی حساس در دور رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا امروز از ساعت 9:30 دقیقه به مصاف هم رفتند. 

ترکیب پرسپولیس

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، شایان مصلح، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن، علی علیپور، گادوین منشا و سیامک نعمتی

ترکیب کاشیما آنتلرز

کوون سون تائه، شوجی گن، شوتو یاماموتو، نیشی دیاگو، هیروکی آبه، جونگ سئونگهیون، لئو سیلوا، کنتو میسائو، دوی شوما، سرجینیو، یوما سوزوکی

نیمه اول

دقیقه 1: داور چینی با سوت آغاز بازی و شروع بازی توسط بازیکنان کاشیما آنتلرز فینال لیگ قهرمانان را آغاز کرد.

دقیقه 4 : شروع بازی با حملات کاشیما همراه  بود اما در دقیقه چهارم بهترین فرصت نصیب پرسپولیس شد. ارسال رسن از جناح راست درون محوطه جریمه به علیپور رسید که این بازیکن توپ را به صورت بازیکن کاشیما زد تا طلایی ترین فرصت سرخ ها از بین برود.

دقیقه 6: پرسپولیس از جناح چپ صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که این ضربه را نوراللهی مستقیم به سمت دروازه فرستاد که دروازه بان حریف توپ را به کرنر فرستاد. این ضربه یک بار دیگر هم تکرار شد و در یک رفت و برگشت توپ به ژاپنی ها رسید.

دقیقه 11: بشار رسن در فراری دیدنی به دنبال نزدیک شدن به محوطه جریمه بود که خطای آوه او را متوقف کرد و داور با یک کارت زرد این بازیکن  کاشیما را جریمه کرد.

دقیقه 17: حرکت بازیکن ژاپنی در آستانه ارسال از سمت چپ با تکل شایان مصلح یک کرنر نصیب کاشیما کرد که ارسال این ضربه هم با کرنر دیگری از سمت مخالف برای کاشیما همراه شد.

دقیقه 25: خطرناک ترین موقعیت برای کاشیما توسط سوزوکی شکل گرفت و این بازیکن بعد از دریافت توپ در محوطه جریمه و چرخشی مناسب ضربه خطرناکش را با اختلاف کمی از تیر مخالف راهی اوت کرد.

دقیقه 31: سوزوکی پشت مدافعان پرسپولیس صاحب موقعیت شد و در موقعیت شوتزنی ضربه اش در محوطه جریمه توسط شجاع خلیل زاده دفع شد تا کاشیما از دستیابی به گل محروم بماند.

دقیقه 35: پرسپولیس صاحب یک ضربه کرنر شد که توپ را رسن روی دروازه ارسال کرد اما مدافعان حریف اجازه ایجاد موقعیت ندادند.

دقیقه 40 : پرسپولیس چند موقعیت را تا پشت محوطه جریمه کاشیما ایجاد کرد اما نتوانست موقعیت خطرناکی را به دست بیاورد.

دقیقه 45: بشار رسن در مرکز زمین قصد مهار توپ را داشت که توسط بازیکن کاشیما متوقف شد و این ضربه خطا هم ثمری برای سرخپوشان نداشت.

در نهایت این بازی در نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم

دقیقه 47: ارسال از سمت راست با حرکت هیروکی آوه و موقعیت مناسبی که نصیب سیلوا شد و ضربه این بازیکن نفسگیر از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 51: کرنر ارسالی سرجینیو روی دروازه پرسپولیس موقعیتی خطرناک روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرد که با خروج به موقع بیرانوند توسط او دفع شد.

دقیقه 55: حریف ژاپنی که فشارش را روی دروازه پرسپولیس زیاد کرده بود، توپ و میدان را  در اختیار داشت اما دفاع  منطفی شاگردان برانکو به آنها اجازه ایجاد موقعیت خطرناک نداد.

دقیقه 58: چند پاسکاری دقیق از بازیکنان کاشیما مقابل محوطه جریمه پرسپولیس توپ را در موقعیتی خوب به سیلوا رساند و ضربه دقیق این بازیکن دور از دستان بیرانوند به کنج دروازه پرسپولیس رفت.

دقیقه 59: یک دقیقه بعد از گل کاشیما این تیم بازهم به سمت دروازه پرسپولیس حمله طراحی کرد ولی سرجینیو در حالی دروازه پرسپولیس را باز کرد که توپ را در موقعیت آفساید به دست آورده بود و پرچم کمک داور نشان از مردود بودن این گل داشت.

دقیقه 61: پاس بیرون پای بشار رسن روی دروازه کاشیما در حالیکه موقعیت خطرناکی روی دروازه کاشیما ایجاد کرد توسط بازیکنان این تیم در دو مرحله به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 62: سیامک نعمتی با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه 62: نفوذ رسن به درون محوطه جریمه با پاس کات بک او همراه شد که مدافعان کاشیما توپ را راهی کرنر کردند.

دقیقه 64: سیامک نعمتی در موقعیتی خوب توپ را روی دروازه کاشیما فرستاد ولی ضربه سر علیپور را سون تائه دفع کرد.

دقیقه 66: ارسال از سمت راست پرسپولیس با ضربه سر علی علیپور با مهار دروازه بان کاشیما همراه شد تا موقعیت پرسپولیس از دست برود.

دقیقه 69: امید عالیشاه جانشین احمد نورالهی در تیم فوتبال پرسپولیس ایران شد.

دقیقه 70: سرجینیو توانست برای بار دوم دروازه پرسپولیس را باز کند.

دقیقه71: شجاع خلیل زاده با کارت زرد داور چینی جریمه شد.

دقیقه 78: کرنر ارسالی از سمت چپ روی دروازه پرسپولیس به شکل خطرناکی از سوی بازیکنان کاشیما به سمت دروازه زده شد ولی بیرانوند بازهم توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 84: تجمع خط دفاعی بازیکنان کاشیما به بازیکنان پرسپولیس اجازه ورود به محوطه جریمه را نمی‌دهد و پاسکاری بازیکنان این تیم مقابل محوطه جریمه با شوت در چهارچوب کمال کامیابی‌نیا همراه بود که سون تائه آن را مهار کرد.

دقیقه 90: درگیری در نزدیکی نقطه کرنر سمت دروازه پرسپولیس میان سیامک نعمتی و ناگاکی رخ داد که داور با کمی تاخیر کارت زرد دوم را به نعمتی نشان داد و این بازیکن از زمین بازی اخراج شد.

دقیقه 2+90: بازی در ثانیه‌های پایانی به التهاب کشیده شد و چند بازیکن از دو تیم با یکدیگر درگیر شده که داور وارد شد و قائله را ختم کرد.

و در نهایت این بازی با نتیجه دو بر صفر با باخت پرسپولیس به پایان رسد.