مراسم افتتاح ساختمان جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا با حضور رئیس فیفا و مهدی تاج برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، مراسم افتتاح ساختمان جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با حضور جیانی اینفانتینو (رئیس فیفا)، شیخ سلمان (رئیس AFC) ، اعضای هیئت اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا، روسا و دبیران کل ۴۷ فدراسیون فوتبال این قاره و همچنین "مهدی تاج" رئیس فدراسیون فوتبال ایران در کوالالامپور مالزی برگزار شد تا فوتبال آسیا بار دیگر گامی به سوی پیشرفت و گسترش این ورزش در این قاره بردارد.

این ساختمان با کمک های مالی فیفا ساخته شده است. با این اتفاق کنفدراسیون فوتبال آسیا می تواند از اعضای بیشتری میزبانی کند و تاثیر گذاری آن ها را افزایش دهد. هدف از احداث این ساختمان بالا بردن پتانسیل انجمن های عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا و حمایت از رده های سنی پایه و فوتبال زنان است.

شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد این اتفاق گفت: از فیفا و کشور مالزی بابت تعهدی که نسبت به اتمام این پروژه داشتند قدردانی می کنم. من مطمئنم با این اتفاق فوتبال آسیا با اهدافی مشخص گام بلندی به سمت آینده برخواهد داشت.

از زمان باز شدن درهای این ساختمان در نوامبر ۲۰۱۷ سرویس های خدماتی AFC به این ساختمان منتقل شد و اعضای این نهاد به دلیل احداث ساختمان مدرن از AFC تشکر کردند.

جیانی ایفانتینو هم در این مراسم اظهار داشت: خوشحال هستم که در مراسم AFC حضور دارم و از دیدن امکانات این ساختمان تحت تاثیر قرار گرفتم.

ساختمان جدید AFC شامل قسمت هایی مانند، زمین فوتبال، مرکز توانبخشی، 5 اتاق نشست، یک سالن 182 متری که محلی برای برگزاری سمینار ها و کارگاه های آموزشی خواهد بود ، کافه تریا و پارکینگ زیرزمینی است.