آزادکار وزن ۶۱ کیلوگرم تیم کشتی ایران در دیدار رده بندی برابر جوزف کولون با نتیجه ۱۳ بر ۲ مغلوب حریف امریکایی شد و به عنوان پنجمی بسنده کرد.

به گزارش خبرگزاری موج،  محمد باقر یخکشی نماینده وزن ۶۱ کیلوگرم ایران در ادامه  مسابقات جهانی کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۸ در مجارستان، در دیدار رده بندی برابر جوزف کولون از آمریکا رفت و در پایان با نتیجه ۱۳ بر ۲ شکست خورد و از رسیدن به برنز بازماند. دیگر مدال برنز این وزن به تومنبیلگ از مغولستان رسید.

این چهارمین شکست کشتی‌گیران ایران مقابل آمریکا در این رقابتها بود. پیش از این مصطفی حسین خانی به جردن باروز باخت، حسن یزدانی مغلوب دیوید تیلور شد و علیرضا کریمی برابر جی دن کاکس مغلوب شد.

اما در فینال وزن 61 کیلوگرم بونه رودریگز کوبایی در یک کشتی دیدنی با حساب 5 بر 5 گاجی مراد رشیداف از روسیه را شکست داد و صاحب مدال طلا شد. در ثانیه های پایانی این کشتی، حریف کوبایی دائم دفاع می کرد که در پایان مسابقه جامبولات تدیف سرمربی روسیه به شدت به داور اعتراض کرد و ضربه ای هم به او وارد کرد تا با کارت قرمز مواجه شود.

در ادامه این رقابت‌ها حسن یزدانی در وزن ۸۶ و پرویز هادی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم برای رسیدن به مدال برنز تا دقایقی دیگر به روی تشک می‌روند.