نایب رییس اول فدراسیون فوتبال گفت: رقابت با تیم برزیل و روسیه که بهترین‌های فوتسال در جهان هستند کار چندان آسانی نیست و معتقدم بازیکنان ایران با شایستگی تمام به میدان رقابت رفتند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت رسمی فدراسیون، علی کفاشیان، نایب رییس اول فدراسیون فوتبال درباره عملکرد ملی پوشان فوتسال در رقابت‌های المپیک فوتسال آرژانتین  ۲۰۱۸ با بیان اینکه از عملکرد تیم راضی هستیم، گفت: بازیکنان در گروه بسیار سختی قرار داشتند و در واقع گروه‌مان فینال زودرس بود.

او گفت: رقابت با تیم برزیل و روسیه که بهترین‌های فوتسال در جهان هستند کار چندان آسانی نیست و معتقدم بازیکنان ایران با شایستگی تمام به میدان رقابت رفتند. این تیم برای ما بسیار ارزشمند است چرا که آینده فوتسال ایران را تامین می‌کنند. رقابت با تیم‌های بزرگ باعث خواهد شد تا ملی‌پوشان تجربه مفید به دست آورند و در بازی‌های پیش‌رو عملکرد بهتری داشته باشند.

رییس سازمان لیگ فوتسال در ادامه، بیان کرد: از بین حدود ۶۰۰ نفر از بهترین استعدادهای کشور؛ ۱۰ بازیکن انتخاب شدند. بدون شک این ملی‌پوشان نسبت به دیگر تیم‌ها که مرتبا با تیم‌های دیگر مسابقه تدارکاتی و یا رسمی داشتند؛ تجربه کم‌تری داشته و طبیعی است که حضور در این تورنمنت بزرگ برای‌شان سخت بود. البته نتیجه‌هایی که کسب شد به نظرم بد نبود؛ نباید نتیجه‌گرا باشیم. چرا که این تیم نیاز به فرصت دارد تا خود را بیش از پیش ثابت کند. فدراسیون فوتبال در کنار کمیته فوتسال سعی کرد تمام شرایط و امکانات را برای این تیم فراهم کند. کمبود بازی‌های تدارکاتی و تجربه کم باعث شد تا عملکرد درخشان نداشته باشیم اما کسب همین نتیجه در برابر روسیه، برزیل، کاستاریکا و جزایر سلیمان نیز در جای خود مطلوب بوده و معتقدم نتایج‌شان مطلوب است.

کفاشیان در پایان خاطرنشان کرد: هرچقدر از الان با تیم‌هایی هم‌چون روسیه، برزیل، کاستاریکا و دیگر تیم‌ها بازی تدارکاتی و یا رسمی داشته باشیم، فارغ از کسب نتیجه، به تجربه و اعتماد به نفس بازیکنان کمک بهینه خواهد کرد و در آینده همین جوانان، ستاره‌های ایران در فوتسال خواهند شد.