رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در دیدار با رئیس کمیته ملی المپیک ژاپن گفت: میزبانی ژاپن برای رویداد بزرگ المپیک پیش رو اتفاق بزرگی برای این کشور و کشورهای قاره آسیاست و شکی ندارم که شاهد برگزاری موفق آمیز این دوره از بازیها خواهیم بود

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، روسای کمیته های ملی المپیک ایران و ژاپن با یکدیگر دیدار کردند.

 

سید رضا صالحی امیری ضمن ابراز خوشحالی از برپایی این نشست با مسئول ورزش یکی از موفق ترین کشورهای آسیا و جهان اظهار داشت: میزبانی ژاپن برای رویداد بزرگ المپیک پیش رو اتفاق بزرگی برای این کشور و کشورهای قاره آسیاست و شکی ندارم که شاهد برگزاری موفق آمیز این دوره از بازیها خواهیم بود؛ البته از کشوری چون ژاپن، چیزی جز این انتظار نمی رود.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در ادامه از میزبانی خوب ژاپن در یازدهمین دوره رقابتهای کاراته دانشجویان جهان که مرداد ماه در شهر کوبه برگزار شد، تشکر نمود.

وی به سابقه برگزاری اردوی های مشترک ایران و ژاپن اشاره نمود و تداوم تشکیل این اردوها و همچنین تبادل مربی و برگزاری دوره های آموزشی را خواستار شد که البته با استقبال خوب و قول همکاری ویژه دکتر تاکِدا مواجه شد.

در ادامه نشست و با توافق طرفین مقرر شد به منظور همکاری بیشتر کمیته های ملی المپیک ایران و ژاپن، تفاهمنامه ای بین این دو کمیته در خلال اجلاس انوک که ماه نوامبر در توکیو برگزار خواهد شود، منعقد گردد.

در پایان نشست تاکِدا رئیس کمیته ملی المپیک ژاپن گزارش کاملی از اقدامات انجام شده برای آماده سازی سالنهای تمرینی و مسابقه ای االمپیک ۲۰۲۰ ارائه دادند و با دعوت وی مقرر گردید در خلال اجلاس انوک، صالحی امیری از تاسیسات ورزشی بازیهای المپیک ۲۰۲۰ بازدیدی بعمل آورند.

رئیس کمیته ملی المپیک ایران نیز از ایشان دعوت به عمل آوردند تا سفری به تهران داشته باشند تا از امکانات ورزشی ایران در حاشیه برپایی اجلاس آتی هیئت اجرایی شورای المپیک آسیا بازدید بعمل آورند.

ایشان نیز در خصوص تامین برخی تجهیزات و امکانات ورزشی مورد نیاز رشته های مختلف قول همکاری دادند.