سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: ایران تیم بزرگی است و باید ثابت کنیم که در جهان تیم قدری هستیم. اگر می‌خواهیم تیم بزرگی باشیم، باید با تیم‌های اول و دوم جهان بازی کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از فدراسیون فوتبال، سید محمد ناظم الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال ایران گفت: اردوهای تدارکاتی تیم ملی با اهداف خاصی برگزار می‌شود. در واقع مراحل اول اردوی در حالی برگزار شد که بازیکنان جوان به تیم تزریق شده و در نهایت برای حضور در تورنمنت تبریز آماده شدند که این تورنمنت در شرایط بسیار خوبی برگزار شد و بازیکنان محک جدی خوردند. رقابت با تیم‌های اوکراین، بلاروس و ژاپن باعث شد بازیکنان جوان ارزیابی دقیق شوند.

وی در ادامه بیان کرد: مراحل دوم اردوی تیم ملی فوتسال به منظور آماده سازی مقابل برزیل خواهد بود تا بازیکنان آمادگی مناسبی کسب کنند. تا پیش از سفر به برزیل چهار مرحله اردوی تدارکاتی داریم تا ملی پوشان آماده این دیدار شوند.

سرمربی تیم ملی درباره برگزاری مسابقه تدارکاتی در اردوهای پیش از اعزام به برزیل گفت: فقط تمرین در دستور کار بازیکنان است تا با یکدیگر هماهنگ شوند. در اردوی آخر نیز لژیونرها به تیم اضافه خواهند شد تا هماهنگ شویم و به برزیل سفر کنیم.

ناظم الشریعه ادامه داد: باید مستحکم مقابل تیم‌های بزرگ بازی کنیم تا بتوانیم علاوه بر این که در رنکینگ جهانی حضور داشته باشیم، سطح فنی و تجربی بازیکنان را افزایش دهیم. قرار گرفتن برابر تیم‌های قدر باعث ارتقای رنکینیگ و سطح بازی ملی پوشان خواهد بود. 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: از نظر فنی بازی برابر برزیل با برگزاری اردوهای تدارکاتی به مدت بسیار زیاد برابری می‌کند. تجربه بازی با برزیل بسیار  بالا بوده و ثابت کردیم با شرایطی که داریم برزیل دنبال بازی کردن با ایران است. این بازی رفت و برگشت خواهد بود و قرار است بازی برگشت در فروردین ماه در ایران برگزار شود. در واقع حضور برزیل هم از لحاظ فنی و هم از بعد تبلیغاتی بسیار برایمان مفید است. ایران تیم بزرگی است و باید ثابت کنیم که در جهان تیم قدری هستیم. اگر می‌خواهیم  تیم بزرگی  باشیم، باید با تیم‌های اول و دوم جهان بازی کنیم. برای رفتن بر روی سکوهای اول تا سوم  جهان، باید با تیم‌های بزرگ بازی کرد. 

سرمربی تیم ملی فوتسال در پایان گفت: بهترین‌های جوانان که در تبریز بودند در کنار با تجربه‌ها به برزیل اعزام می‌شود تا بتوانیم علاوه بر کسب تجربه، جایگاه خود را در جهان تغییر دهیم. با توجه به رقابت‌های لیگ، اردوهای تدارکاتی را به صورت کوتاه مدت برگزار کرده تا هم باشگاه‌ها از بازیکنان خود استفاده کنند و هم تمرینات تیم ملی به خوبی برگزار شود.