خبرگزاری موج به بهانه سومین سالگرد درگذشت هادی نوروزی، کاپیتان سابق تیم فوتبال پرسپولیس آماری از بازی های وی را ارائه کرد تا یاد خاطره این بازیکن را برای هوادارنش زنده نگه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، هادی نوروزی‌ کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس تهران بامداد روز پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۴ صبح بر اثر ایست قلبی و مرگ ناگهانی برای همیشه از کنارمان پرکشید تا پرسپولیس تا ابد، بدون کاپیتان و ده نفره بماند.

امروز، سالروز همان روز است که هادی نوروزی به سمت خدا پر کشید تا فوتبال را در شوک فرو برد.

خبر در گذشت هادی نوروزی به قدری تاسف‌آور و تلخ بود که تمامی اهالی فوتبال از آن به عنوان ضایعه بزرگ و تلخ یاد می کنند و بعد از گذشت سه سال یاد و خاطره اش در ذهن هوادارن و اهالی فوتبال زنده است.

بازیکنی که توانسته بود بعد از چند فصل حضور در پرسپولیس خود را به ثبات رساند و برای سرخ پوش ها به کاپیتانی قابل اعتماد و با تعصب تبدیل شود.

آمار بازی های هادی نوروزی

هفته هشتم رقابت های لیگ برتر که با پیشنهاد کمیته فرهنگی سازمان لیگ برتر و با موافقت رئیس سازمان لیگ به نام هادی نوروزی نامگذاری شده است، تا هواداران فوتبال ایران در این هفته با یاد و خاطره هادی نوروزی با خانواده این بازیکن همدردی کنند. 

وی که طی مدت حضورش در باشگاه پرسپولیس همواره از لحاظ رفتاری سرآمد بود هفت سال در باشگاه پرسپولیس تهران بازی کرد و در سال آخر حضورش در این تیم، کاپیتان اصلی پرسپولیس شد.

مهاجم مازندرانی قرمزها در شهریور ماه سال 1387 برای اولین بار پیراهن پرسپولیس‌ را در لیگ هشتم بر تن کرد وی که برای رسیدن به ترکیب اصلی در لیگ هشتم کار سختی در پیش داشت اما توانست 7 مرتبه انتخاب اول کادرفنی پرسپولیس شود.

عملکرد هادی نوروزی در پرسپولیس‌

هادی نوروزی طی لیگ‌های هشتم تا پانزدهم 152 مرتبه برای پرسپولیس ها به میدان رفت و 112 بار هم وارد ترکیب اصلی شد تا در مجموع نزدیک به 10 هزار دقیقه لیگ برتری قرمزپوش باشد. وی 26 گل به ثمر رساند که مهم ترین آن را در دربی برگشت لیگ نهم وارد دروازه استقلال کرد تا دربی خاطره انگیزی را رقم بزند.

شادی گل هادی نوروزی

وی همچنین  22 تجربه آسیایی را در سال‌های 2009، 2011، 2012 و 2015 با پیراهن پرسپولیس‌ به دست آورد که  15 مرتبه به عنوان بازیکن اصلی  در لیگ قهرمانان آسیا بازی کرد تا 1386 دقیقه این میدان ویژه را با پرسپولیس تجربه کند.

در ایستگاه اول لیگ قهرمانان سال 2015، پرسپولیس‌ با 3 گل مهمان متمول خود لخویا را برد که یک گل آن را هادی با پاس عالی مهدی طارمی به ثمر رساند تا نشان دهد قصد نداشته دست خالی لیگ قهرمانان را ترک کند.

وی به دعوت افشین قطبی در تقابل دوستانه ایران و بوسنی توانست 24 دقیقه پیراهن تیم‌ ملی را بر تن کند تا نخستین بازی ملی‌ اش را به ثبت رساند. پس از آن توانست برابر بحرین 48 دقیقه، ارمنستان 16دقیقه ، کره یک دقیقه، قطر 14دقیقه، ماداگاسکار 68 دقیقه، مالدیو 83 و 77 دقیقه بازی کرد.

این در شرایطی بود که در 3 بازی آخر با جلب نظر کارلوس کی‌روش ملی‌پوش شده بود. هرچند که طی 331 دقیقه موفق به گلزنی نشد.

جدول عملکرد هادی نوروزی در دیدارهای لیگ برتری پرسپولیس‌

 

لیگ

تعدادبازی

حضور درترکیب اصلی

مجموعه دقایق بازی

گل زده

توضیح

هشتم

15

7

600

2

اولین گلش با پیراهن پرسپولیس‌ را به فولاد زد و گل دوم را وارد دروازه راه‌آهن کرد

نهم

30

25

2113

8

به مس کرمان (2)،پاس همدان،شاهین بوشهر،فجرسپاسی،استقلال،تراکتورسازی وسپاهان گل زد

دهم

29

28

2373

7

دروازه پیکان، ذوب‌آهن‌، استیل‌آذین، صنعت‌نفت،فولاد،پاس‌همدان و نفت تهران را گشود

یازدهم

18

11

991

2

به صبا و داماش گل زد

دوازدهم

25

15

1380

4

دروازه راه‌آهن، ملوان، گهر و سپاهان را باز کرد

سیزدهم

10

3

292

-

نیم‌فصل راهی نفت تهران شد

چهاردهم

20

18

1547

2

به سپاهان و نفت مسجدسلیمان گل زد

پانزدهم

5

5

423

1

آخرین گلش با پیراهن پرسپولیس‌ را وارد دروازه پدیده خراسان کرد

مجموع

152

112

9719

26

 

گفتنی است، مراسم سومین سالگرد درگذشت مرحوم هادی نوروزی امروز در روستای کپورچال بر سر مزار وی با حضور علاقه‌مندان و تعدادی از میهمانان و اهالی فوتبال برگزار شد تا حاضران یاد و خاطره کاپیتان فقید تیم پرسپولیس را گرامی دارند.

سومین سالگرد در گذشت هادی نوروزی

حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پدر مرحوم مهرداد اولادی، نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، میثم بائو و ... از جمله چهره‌های حاضر در این مراسم بودند.