تیم ملی والیبال لهستان موفق شد برای دومین دوره پیاپی جام قهرمانی والیبال جهان را بالای سر ببرد.

به گزارش خبرگزاری موج، با پایان دیدار فینال رقابت‌ های والیبال قهرمانی جهان 2018، تیم ملی والیبال لهستان موفق شد برای دومین دوره پیاپی جام قهرمانی این مسابقات را بالای سر ببرد.

تیم ملی لهستان در دیدار نهایی این رقابت‌ها به مصاف تیم ملی برزیل رفت و توانست این حریف سرسخت خود را با حساب 3 بر صفر شکست دهد. شاگردان هینن در این مسابقه در 3  ست متوالی با نتایج 28 بر 26 ، 25 بر 20 و 25 بر 23 تیم ملی برزیل را مغلوب کرده و صاحب عنوان قهرمانی این مسابقات شود.

پیش از این مسابقه و در نبرد رده بندی این دوره از رقابت‌های قهرمانی جهان دو تیم امریکا و صربستان با هم دیدار کردند که صربستانی‌ها با حساب 3 بر یک مغلوب امریکا شده و از رسیدن به سکوی مسابقات بازماندند.

تیم ملی امریکا در این مسابقه در ست های دوم، سوم و چهارم موفق به شکست صربستان شد اما در ست اول تن به شکست داد. شاگردان جان اسپروا در این مسابقات موفق شدند مقام سوم و مدال برنز را تصاحب کنند.

در پایان این رقابت‎‌ها «بارتوش کورک» پشت خط زن تیم ملی لهستان توانست به عنوان ارزشمندترین بازیکن مسابقات انتخاب شود.

تیم ملی والیبال ایران نیز که در این دوره از مسابقات شرکت کرده بود در نهایت با کسب عنوان مشترک سیزدهمی و عدم راهیابی به مرحله سوم، به کار خود پایان داد. این در حالی است که ملی پوشان والیبال ایران در دور پیش این مسابقات به عنوان ششمی رسیده بودند.