سجاد گنج زاده گفت: در حال حاضر باید آماده مسابقات لیگ جهانی در آلمان شویم که مبارزانی برای کسب سهمیه المپیک است. این را هم بگویم تاکنون فدراسیون در این باره حمایتی از ما نکرد و برای اعزام به مسابقات باید از جیب خودمان هزینه کنیم تا شانس خود را برای المپیکی شدن آزمایش کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، سجاد گنج زاده که در بازی های آسیایی توانست مدال طلا را از آن خود کند در خصوص این رقابت ها گفت: بازی های آسیایی با تمام سختی هایش خوب بود چون توانستم تمام حریفان را شکست دهم و مدال طلا را از آن خود کنم.

وی افزود:  از هشت فرد اعزامی هشت مدال به دست آوردیم که از این تعداد مدال دو طلای ناب نصیب ایران شد که کاراته کاهای مرد صیاد آن بودند، این نشان دهنده این است که کادر فنی تیم ملی زحمات زیادی کشیده اند.

گنج زاده در مورد مسابقات پیش رو خود گفت: از روزی که برگشتیم فقط چند روز استراحت کردیم در حال حاضر هم باید آماده مسابقات لیگ جهانی در آلمان شویم که مبارزانی برای کسب سهمیه المپیک است. این را هم بگویم تاکنون فدراسیون در این باره حمایتی از ما نکرد و برای اعزام به مسابقات باید از جیب خودمان هزینه کنیم تا شانس خود را برای المپیکی شدن آزمایش کنیم. 

گنج زاده افزود: از آنجا که ویزای ما مولتی است، مشکلی برای گرفتن روادید نداشتیم فکر کردم که فدراسیون برای اعزام به ما کمک کند اما فقط بلیت رفت و برگشت به آلمان را برایمان گرفت بقیه که شامل هتل و تغذیه می شود را باید خودم بپردازم. 

لذا هزینه ای بالغ بر 850 یورو پرداخت کرده ام. البته فدراسیون می گوید که با کمبود بودجه مواجه است و کاری هم نمی تواند بکند. دارنده مدال طلا بازی های آسیایی جاکارتا در مورد لیگ جهانی گفت: در این مسابقات حدود 80 کشور شرکت می کنند  که در وزن 40 الی 60 ورزشکار تاپ حضور می یابند. این مسابقات برایم خیلی دشوار است اما کاراته ایران نشان داده که حریفان نیز ورزشکاران ما را دست کم نمی گیرند و این خود از نظر روانی به سود ما خواهد بود. 

وی در مورد کسب سهمیه و حضور کاراته در المپیک 2020 خاطرنشان ساخت: خدا را شکر که در هستم و می توانم ببینم کاراته نیز المپیکی شد و ایران هم شانس حضور در بازی ها را دارد خیلی از ورزشکاران قدیمی این رشته آرزوی المپیکی شدن کاراته پیر شدند.