تیم های ملی بسکتبال سه نفره زیر ۱۸ سال ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا شرکت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، رقابت‌ های بسکتبال سه نفره زیر ۱۸ سال قهرمانی آسیا به میزبانی مالزی برگزار می‌شود و تیم ملی بانوان ایران در این رویداد شرکت خواهد کرد. وب‌سایت رسمی مسابقات فاطمه آقازادگان، زینب غفاری، آیدا غلام‌محمدی و حسنی‌ حسینی را به عنوان ملی‌پوشان ایران در این رویداد معرفی کرده‌ است.

تیم ملی بسکتبال ایران در این مسابقات در گروه اول با قزاقستان و چین پیکار می‌کند و از جمعه شانزدهم شهریور کارش را شروع خواهد کرد. تیم ملی ابتدا به مصاف چین می‌رود و سپس برابر قزاقستان به میدان خواهد رفت.

همچنین تیم ملی پسران ایران با ترکیب احسان دلیرزهان، امیر حسین رضایی فر، اسحاق حاتمی‌فر و متین آقاجان‌پور و با هدایت محمدرضا اسلامی راهی این مسابقات شده و در این رویداد شرکت خواهد کرد.

تیم ملی ایران در این رقابت‌ها در گروه اول انتخابی با ازبکستان، گوام، هنگ‌کنگ و مغولستان قرار دارد و در اولین گام نیز پنجشنبه پانزدهم شهریور به مصاف ازبکستان خواهد رفت. تیم ملی دومین دیدارش را نیز پنجشنبه و برابر مغولستان برگزار می‌کند و جمعه با گوام و هنگ کنگ پیکار خواهد کرد. 

تیم اول مرحله انتخابی به مرحله گروهی صعود می‌کند و تیم ایران در صورت صعود به این مرحله در گروه B با اردن و اندونزی پیکار خواهد کرد.