نمایندگان ایران در سیزدهمین روز بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ به رقابت با حریفان خود پرداختند.

به گزارش خبرگزاری موج، در سیزدهمین روز از بازی های آسیایی اندونزی ورزشکاران ایران در رشته‌های قایقرانی، شیرجه، جودو، سامبو، سپک تاکرا، واترپلو، پینگ پنگ و دوچرخه سواری رقابت کردند.

نوشاد عالمیان باتاریخ سازی و صعود به مرحله نیمه نهایی، مدال برنز ایران را پس از ۵۲ سال قطعی کرد.

نتایج نمایندگان ایران تاکنون به شرح زیر است:

قایقرانی:

کایاک ۲۰۰ متر زنان: آرزو حکیمی در مرحله مقدماتی با ثبت زمان ۴۴.۱۷۰ ثانیه در رده سوم قرار گرفت و راهی فینال شد.

کایاک ۲۰۰ متر مردان: علی آقامیرزایی در مرحله مقدماتی با ثبت زمان ٣٨.٢١٠ نتوانست به طور مستقیم راهی فینال شود و در نیمه نهایی با ثبت زمان ٣٨.٨٣٨ کارش را تمام کرد و به عنوان قایق دوم به مرحله فینال رسید.

کانو دو نفره ٢٠٠ مترمردان: تیم ایران با ترکیب عادل مجللی و پژمان دیوسالاری با ثبت زمان ٤٢.٥٩٦ در مرحله گروهی سوم شد و به فینال مسابقات راه پیدا کرد.

دوچرخه سواری:

کایرین: محمد دانشور  و احسان خادمی در راند اول نتوانستند به طور مستقیم راهی راند دوم شوند و به شانس مجدد راه یافتند اما در این مرحله هم از گرفتن جزو سه نفر برتر گروه خود بازماند  و بدون مدال حذف شدند.

مدیسون: ایران با ترکیب محمد رجبلو و مهدی سهرابی در رده هشتم قرار گرفت.

جودو:

وزن ۱۰۰+ کیلوگرم: جواد محجوب ابتدا حریف قزاق را شکست داد اما در دیدار نیمه نهایی برابر حریف مغول ضربه فنی شد و از رسیدن به دیدار فینال بازماند او در دیدار رده بندی برابر حریف نه چندان مطرح ازبک شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

پینگ پنگ:

نیما عالمیان ( رنکینگ ۷۵ جهان) در جدال با جین یودا از ژاپن ( رنکینگ ۲۸ جهان) با نتیجه ۴بر ۱ شکست خورد و نتوانست به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

نوشاد عالمیان در رقابت با جیونگ سیک از کره جنوبی (رنکینگ ۲۶ جهان) ۴بر۳  به پیروزی رسید و به یک چهارم نهایی صعود کرد.در این مرحله نفر ۱۰ جهان از هنگ کنگ را ۴بر۱ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد و مدال برنز خود را قطعی کرد.

سامبو:

وزن ۵۲- کیلوگرم:سهیل جمال‌آبادی  در نخستین مبارزه خود ۴ بر صفر نتیجه را به "دژومی خاسانی" از تاجیکستان واگذار کرد و حذف شد.

وزن ۴۸- کیلوگرم زنان: الهام بهرامی پس از یک دور استراحت در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف "تورگونبائو متدینا" ازبکستانی رفته بود، با حساب ۴ بر صفر شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

واترپلو:

تیم ملی واترپلوی ایران با شکست مقابل ژاپن در نیمه‌نهایی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، راهی مسابقه رده‌بندی شد.

سپک تاکرا:

تیم ملی سپک تاکرا در بخش کواد چهارنفره در چهارمین دیدار خودبه مصاف سنگاپور رفت که با نتیجه  دو بر صفر شکست خورد.