هواداران استقلال از چند ساعت مانده به آغاز بازی خودشان را به ورزشگاه آزادی رساندند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رقابت های مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از امشب با بازی استقلال و السد قطر آغاز می شود. هر دو تیم سابقه قهرمانی در جام باشگاه های آسیا را دارند.

استقلال مرحله گروهی را بدون شکست پشت سر گذاشت و بالاتر از العین، الریان و الهلال در صدر جدول گروه قرار گرفت و در مرحله بعد استقلال توانست ذوب آهن را از پیش رو بردارد و به این مرحله از رقابت ها راه یابد.

السد قطر در گروه سوم رقابت ها با پرسپولیس، همگروه بود و با 11 گل در رده دوم قرار گرفت. السد در بازی آخر خود مقابل پرسپولیس با یک گل باخت. 

حضور هواداران در استادیوم برای بازی استقلال و السد

ترکیب احتمالی استقلال مقابل السد قطر

تیم فوتبال استقلال در دیداری حساس در دور رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف با السد قطر خواهد رفت.

ترکیب احتمالی استقلال به شرح زیر است:

مهدی رحمتی، پژمان منتظری، محمد دانشگر، میلاد زکی پور، وریا غفوری، علی کریمی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، طارق همام، مرتضی تبریزی و الحاجی گرو.

حضور هواداران در استادیوم از ساعات اولیه روز

استقلال امروز از ساعت 20:30 در ورزشگاه آزادی میزبان السد قطر است و هواداران استقلال از یکشنبه شب و ساعات ابتدایی صبح دوشنبه برابر ورزشگاه آزادی حاضر شدند و حوالی ساعت 10 صبح بیش از هزار هوادار استقلال پشت درهای ورزشگاه آزادی در انتظار باز شدن پارکینگ ها و درهای ورودی ورزشگاه آزادی بودند.

التیماتوم باشگاه استقلال به تماشاگران

به گزارش موج، کمیته انضباطی کنفدارسیون فوتبال آسیا به اندازه کافی به استقلال تذکر داده است و چوب خط تذکر و جریمه نقدی باشگاه استقلال پر شده است و اگر قرار به تکرار این اتفاقات باشد تیم استقلال دست کم برای یک جلسه از حضور تماشاگر در استادیوم محروم می شود.

درهای ورزشگاه آزادی باز شد

از ساعت 12 امروز درهای استادیوم آزادی به روی تماشاگران باز شده است.

گلایه تماشاگران از گرانی بلیت ها 

نزدیک به 4 هزار نفر از هواداران استقلال به صورت پراکنده در اطراف ورزشگاه داخل محوطه زمین و فضای سبز حضور یافته و هر لحظه به تعداد آنها افزوده می‌شود. 

تماشاگرانی که از شهرستان‌ها به تهران سفر کرده‌اند بابت گرانی بلیت گلایه‌هایی داشتند و معتقد بودند مخارج آنها برای سفر از شهرستان به تهران بسیار زیاد شده است.

استقلال و السد

در مسیر شرق به غرب ورزشگاه آزادی یک خودروی پژو پارس دچار سانحه شده و به همین علت مأموران راهنمایی و رانندگی در حال پیگیری چگونگی این اتفاق و حمل خودروی موردنظر به پارکینگ هستند.

استقلال و السد1

با وجود اتفاقی که برای یک خودرو در مسیر منتهی به ورزشگاه رخ داده اما ترافیک روانی در اطراف استادیوم برقرار است.

گرانی بلیت هم مانع پرشدن سکوهای آزادی نشد

با توجه به گرانی قیمت بلیت و اینکه بازی استقلال برابر السد در وسط هفته برگزار می شود خیلی ها انتظار پر شدن سکوهای آزادی را نداشتند.

با این حال در فاصله بیش از 1 ساعت مانده به شروع بازی استقلال برابر السد بیش از 60 هزار نفر در آزادی حضور دارند و با توجه به سرعت بالای پرشدن سکوها احتمالا تا کمتر از نیم ساعت دیگر تمام سکوهای آزادی پر می شود.

هواداران آبی‌ها که چند طرح موزاییکی را برای حمایت از تیم خود به این ورزشگاه آورده بودند، پیش از آغاز بازی تمرین کردند تا در حین انجام مسابقه آن را به نمایش بگذارند.

همچنین بازیکنان السد پیش از گرم کردنشان به داخل چمن آمدند و عکس‌هایی را به یادگار از هواداران استقلال گرفتند.

داوران و ناظران AFC نیز دقایقی را روی چمن آزادی راه رفتند و کیفیت این چمن را بررسی کردند.

هواداران استقلال با تشویق‌های مختلف از جمله تشویق ایسلندی، به حمایت از تیم خودشان پرداختند.

خیابان‌های منتهی به ورزشگاه آزادی دارای ترافیک سنگینی است و جمعیت ورزشگاه در حال افزایش است.

چند هوادار خانم استقلال که تلاش داشتند وارد ورزشگاه شوند، با ممانعت ماموران انتظامی روبه‌رو شدند و امکان حضور در استادیوم را پیدا نکردند.

پرشدن جایگاه خبرنگاران از سوی اهالی رسانه ایرانی سبب شد ۲ خبرنگار شبکه بین اسپورت قطر سرپا ایستاده و نسبت به این امر اظهار تعجب کنند.

وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال به دفعات از جایگاه تعیین شده برای حرکت سرمربیان و کادر فنی خارج شد که تذکر داور را در پی داشت.

پس از به ثمر رسیدن گل اول استقلال در کنار خوشحالی بازیکنان، مربیان و هواداران استقلال امیرحسین فتحی، سرپرست این باشگاه هم که در جایگاه ویژه کنار محمدرضا ساکت و مالک، معاون فرهنگی باشگاه نشسته بود آنها را در آغوش گرفت و به شادی پرداخت.

پس از گلزنی استقلالی های هواداران ایران خواستار گل های بعدی و شعار قهرمانی در آسیا سر دادند.

شفر برخلاف مانوئل فریرا از ابتدا در لب خط حاضر است و بازیکنانش را هدایت می کند.

پس از اشتباهات پی در پی باقری، شفر به شدت به عملکرد او اعتراض کرد.

برخلاف ممنوعیت استعمال دخانیات و مواد مخدر در ورزشگاه آزادی یافت می شود.

در بین ۲ نیمه نیمکت نشینان السد قطر و فرشاد محمدی مهر از استقلال درحال گرم کردن هستند.

میگل کولی، وینفرد شفر و برخی بازیکنان ذخیره استقلال با گذشت ۲ دقیقه از نیمه دوم به زمین آمدند.

ناظر AFC زمان بازگشت به جایگاه VVIP و زمانی که یکی از هواداران استقلال طبلی بزرگ را روی دوش خود گذاشته و مشغول بردن آن طبل سمت سایر هواداران بود با تعجب به این فرد نگاه کرد.

بعد از گل دوم السد به استقلال هواداران در حال ترک ورزشگاه هستند.

سکوت شدیدی ورزشگاه آزادی را در بر گرفته است. 

بین برخی هواداران در جایگاه ویژه درگیری فیزکی به وجود آمد هجوم نیروهای انتظامی به جایگاهی که هواداران استقلال در آن با هم درگیر شده بودند و در حال آرام کردن جو ورزشگاه هستند.

هواداران استقلال پس از گل سوم السد شعار بی غیرت بی غیرت سر دادند.

گوینده ورزشگاه تعداد تماشاگران را ۷۸۱۱۶ نفر اعلام کرد.

صف های طولانی برای خروج هواداران از ورزشگاه آزادی تشکیل شد و سیل عظیمی از هواداران در حال خروج هستند.

برخی کودکان با چشمانی گریان از ورزشگاه خارج می شدند که همراهانشان سعی در آرام کردن آنها داشتند. جالب اینجاست بیشتر هواداران استقلال اعلام می کردند پرسپولیس به شکل بدتری مقابل الدحیل شکست می خورد.

برخی هواداران استقلال اعتقاد داشتند برانکو مربی بزرگ تر و فهیم تری از شفر است.

برخی از آنها هم با فحاشی به بازیکنان استقلال و شفر می گفتند استقلال از اسم ژاوی،گابی و بغداد بونجاح ترسید و به ترسش باخت و این تیم را با تیم ملی ایران در جام جهانی مقایسه می کردند

هواداران استقلال به شدت شعار بی غیرت را علیه بازیکنان تیم و کادر فنی سر می دهند.