سرمربی استقلال گفت: مشکل استقلال این است که فرمانده خودش را پیدا نکرده است. نیاز به زمان داریم. ما چند لیدر خودمان را از دست دادیم و باید هرچه زودتر به هماهنگی لازم بین بازیکنان برسیم.

به گزارش خبرگزاری موج، وینفرد شفر پس از تساوی بدون گل امشب فولاد خوزستان و استقلال تهران در هفته پنجم لیگ برتر هجدهم فوتبال ایران در جمع خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی تهران گفت: نتیجه صفر - صفر برای ما شبیه به باخت است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران ادامه داد: در نیمه اول خیلی خوب و محکم برای تغذیه مهاجمان بازی نکردیم و توپ را پشت محوطه حریف می چرخاندیم. خیلی پاس های زیادی دادیم. این نکته خوبی است اما مشکل اینجاست که پاس های آخر به مهاجمان را خوب انجام ندادیم.

وی درباره عملکرد بازیکنانش در نیمه دوم تاکید کرد: مشخص است هر چه از زمان بازی بگذرد بازیکنان عصبانی می شوند. در نیمه اول توپی به دست مدافع حریف خورد که نمی دانم پنالتی شد یا نه. اما موضوع اینجاست ما خوب عمل نکردیم و کلید پیروزی را در دست نگرفتیم. در نیمه دوم توپ های خوبی از گوشه ها ارسال کردیم اما باز هم خوب نبود. تبریزی یک موقعیت صد درصد را از دست داد. اما این طبیعی است چون فوتبال اینچنین است.

شفر اذعان داشت: مشکل ما این بود که ۷۰ دقیقه توپ را در اختیار داشتیم اما فشار کافی را روی حریف وارد نکردیم. زمانیکه تیم حریف با ۱۰ نفر دفاع می کند مجبور می شویم شوت بزنیم. چندبازی این کار را هم انجام دادیم. ما باید بیشتر تمرین کنیم تا فوتبال یکضرب را بهتر انجام دهیم. الان تیم ما از نظر ذهنی به هم ریخته و خسته باشد اما ما باید خودمان را آماده بازی با السد کنیم.

وی درباره بازی با السد تصریح کرد: آنها تیمی نیستند که عقب بنشینند و دفاع کنند. فوتبال خوبی را با حضور ژاوی انجام می دهند. آنها تیمی هستند که با توجه به نتایج اخیرشان فشار زیادتری را نسبت به ما تحمل می کنند. در دو بازی اخیرمان در لیگ برتر شانس برای گلزنی داشتیم. شما دیدید امروز تنها یک توپ روی دروازه رحمتی آمد. ما باید ضربات آخر را بهتر بزنیم. بازیکن باید بداند موقعیت هایش را تبدیل به گل کند.

سرمربی استقلال تهران در ادامه صحبت هایش در خصوص عملکرد بازیکنان خود افزود: من دیروز هم گفتم یازده بازیکن اصلی خودمان بدانند چه می کنند. مشکل استقلال این است که فرمانده خودش را پیدا نکرده است. نیاز به زمان داریم. ما چند لیدر خودمان را از دست دادیم و باید هرچه زودتر به هماهنگی لازم بین بازیکنان برسیم.

وی درباره حضور هواداران استقلال تهران در این بازی خاطر نشان کرد: از هواداران ممنونم که نود دقیقه در ورزشگاه حضور داشتند و ما را حمایت کردند. می دانم خیلی زود به تیم مدنظرشان نزدیک می شویم.

شفر درباره تعویض علی کریمی تصریح کرد: او موقع گرم کردن کمی از ناحیه مچ پا احساس درد کرد. او را تعویض کردیم تا در بازی با السد بتواند به میدان برود. ضمن اینکه طارق همام هم نیاز دارد اعتماد بنفس بیشتری پیدا کند. آنوقت است که می تواند به ما کمک کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه تمرکز استقلال روی السد بود یا خیر اظهار داشت: ما برای تمام حریفان احترام قائلیم. با السد هفته آینده بازی داریم اما با فولاد امروز بازی داشتیم و مهم بازی امشب بود که انجام دادیم.