رئیس کمیته ملی المپیک گفت: آن چیزی که در این دهکده در پالمبانگ و دیروز در جاکارتا شاهد بودیم احساس نشاط و غرور و غیرت ایرانی است که در قهرمانان و جوانان ما موج می زند و این به منزله پیروزی است.

به گزارش خبرگزاری موج، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با حضور در دهکده بازی ها در پالمبانگ و در بازدید از پیست روئینگ این مسابقات بیان داشت: باعث غرور و عزت است که همه قهرمانان، مربیان، کادرفنی، سرپرستان، سجادی، محمدی سفیر ایران در اندونزی و همه همکاران ما در جاکارتا و پالمبانگ با تمام ظرفیت تلاش می کنند تا پرچم ایران را برافراشته کنند. این عزت و افتخار ملی است.

وی ادامه‌ داد: دیروز ملت ایران شاهد بودند که ما دو مدال خوش رنگ داشتیم  ان‌شاء‌الله و روزهای دیگر هم خبرهای خوشی را هم ملت خواهند شنید.

صالحی امیری در ادامه‌ ‌اضافه کرد: آن چیزی که در این دهکده در پالمبانگ و دیروز در جاکارتا شاهد بودیم احساس نشاط و غرور و غیرت ایرانی است که در قهرمانان و جوانان ما موج می زند و این به منزله پیروزی است. پیروزی صرفا در کسب مدال نیست پیروزی در تلاش حداکثر برای رسیدن به قله هاست.

رئیس کمیته ملی المپیک بیان‌ کرد: تیم روئینگ ما خوشبختانه در مسابقات مقدماتی شرایط خوبی دارد از  کادر سرپرستی، مربیگری، امینی رئیس فدراسیون، مردان و همکاران آن ها تشکر می‌کنم.

وی خاطر نشان کرد: علیزاده که معاون سجادی در پالمبانگ است گزارش داده که نظم خوبی در این جا برقرار و شرایط عمومی برای کسب مدال و نتایج خوب آماده است. 

صالحی امیری اضافه کرد: از ملت ایران تقاضا دارم دعا کنند که قهرمانان آن ها پرچم زیبای جمهوری اسلامی را برافراشته کنند و آن چیزی که دیشب در سالن کشتی جاکارتا اتفاق افتاد نماد غرور ملی و غیرت یک ملت بود که کام ملت را کشتی‌گیران شیرین کردند.

وی درخصوص پیش‌بینی خود از رتبه ایران در این رقابت‌ها نیز، خاطر نشان کرد: بارها گفته ام به جای این که به رتبه فکر کنیم به تلاش حداکثری فکر می‌کنیم  چون در جام جهانی فوتبال شاهد بودید که مقام معظم رهبری چه موضع گیری زیبایی داشتند، بازی را واگذار کرده بودند ایشان فرمودند که "عالی بود". آن چیزی که ما در جاکارتا و پالمبانگ می‌بینیم تلاش حداکثر است، عالی بازی می‌کنند، اما نتیجه‌ را منتظر هستیم که ببینیم وضعیت رقبا چگونه است خود به خود ما در مقایسه با رقبا تعریف می شویم. بگذارید پیش‌بینی را نتیجه‌ انجام دهد.