سرمربی بارسلونا گفت: همه چیز به من بستگی ندارد و به باشگاه و شرایط نقل‌ و انتقالات نیز وابسته است. خواهان بازیکنی هستیم که با نحوه بازی‌مان سازگار باشد.

به گزارش خبرگزاری موج ‌به نقل از آس، ارنستو والورده سرمربی بارسلونا در نخستین نشست خبری خود پس از آخرین بازی لالیگا حاضر شد.

بیش از دو ماه سرمربی بارسلونا با رسانه‌ها صحبت نکرده بود. او در نشست بامداد امروز (شنبه) در مورد وضعیت خود، انتظاراتش، شرایط برخی از بازیکنان و نقل‌ و انتقالات صحبت کرد. سرمربی اسپانیایی گفت‌: تمام تیم‌ها در وضعیت خیلی خوبی هستند. برخی از بازیکنان که به صورت قرضی تیم را ترک کرده بودند، بازگشتند. بازیکنان تیمB  نیز حضور دارند و اکنون باید تصمیم بگیریم. بازیکنان تیم‌های پایه می‌توانند ما را کمک کنند. با این حال ترجیح می‌دهم بازیکنان کم‌تری در اختیار داشته باشم. باید دید چه بازیکنانی تیم را ترک می‌کنند. این تورنمنت فرصتی است که شرایط آن‌ها بررسی شود.

والورده در ادامه‌ اظهار کرد:  به احتمال فراوان با بازیکنان بیش‌تری قرارداد امضا کنیم، می‌خواهیم تیمی را تشکیل دهیم که رقابت‌ بالا در آن وجود داشته باشد. باید در نظر بگیریم که آندرس اینیستا را نیز از دست دادیم. همه چیز به من بستگی ندارد و به باشگاه و شرایط نقل‌ و انتقالات نیز وابسته است. خواهان بازیکنی هستیم که با نحوه بازی‌مان سازگار باشد.

سرمربی بارسلونا در مورد رئال مادرید بدون کریستیانو رونالدو گفت‌: نبود این بازیکن هم‌چون نبود اینیستا در تیم ما اهمیت زیادی دارد. باید دید این جدایی چقدر تاثیرگذار خواهد بود. همه تیم‌ها می‌خواهند نسبت به فصل گذشته بهتر شوند. پس نتایج همه چیز را خواهد نشان داد.

والورده درباره اهداف آبی‌اناری‌ها اظهار کرد: تنها به دنبال فتح لیگ قهرمانان اروپا نخواهیم بود. باید همه عناوین را به دست آوریم. باید بازیکنان با تجربه به جوانان کمک کنند اما باید بر عکس آن نیز اتفاق بیفتند. از تیم انتظار زیادی می‌رود. ابتدا باید جوانان خود را با تیم وفق دهند.

سرمربی اسپانیایی در رابطه با بخت‌های قهرمانی اظهار کرد: مادرید با وجود نداشتن رونالدو بخت نخست قهرمانی در همه جام‌ها است. برای اتلتیکومادرید نیز شرایط مشابه است.

بارسلونا به تازگی با مالکوم قرارداد امضا کرده است. والورده در این باره گفت‌: او بازیکن جوانی است که می‌تواند به ما کمک کند. بودن یا نبودنش در ترکیب اصلی وابسته به عملکردش است. او در تمرینات حضور داشته است و ممکن است برابر تاتنهام بازی کند.