معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش گفت: در رشته‌های مختلف ورزشکاران دارند ثابت می کنند علی‌رغم تحریم‌ها و محدودیت‌ها جزو برترین‌ها در جهان هستند. بپذیرید اگر برنامه و استراتژی برای حرکت به سمت قله افتخار در بدمینتون داشته باشیم می‌توانیم به آن برسیم.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد رضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون بدمینتون گفت: این که ما مطرح می‌کنیم کشورهای شرق آسیا ظرفیت و امکاناتش در سطج جهان است و از ما جلوتر هستند را من قبول ندارم. به عنوان عضوی از خانواده ورزش که کارکردم این اعتقاد را دارم در هر رشته‌ای با برنامه حرکت کنیم می‌توانیم در آسیا حرف اول را بزنیم و در زمره ۱۰ کشور برتر جهان باشیم. البته کار ساده‌ای نیست اما اینکه بخواهیم تسلیم باشیم و بگوییم اینکه شرق اسیا از ما جلوتر است این نظر را نمی پسندم چون برادران دیگر در رشته های دیگر مانند ووشو تکواندو ثابت کردند می‌توان به قله آسیا رسید و با برنامه کار کردند. در جلسات با دوستان هم گفتیم ما از بدمینتون انتظار داریم و آرمانی در ذهن داریم که به عنوان یک ایرانی فکر می کنم می‌شود به آن رسید. راهکارش این است همه با هم کمک کنیم.

او ادامه داد: زحمات کشیده شده را نادیده نمی گیرم اما سقف پروازمان را بالاتر ببریم و به سمت قله‌های وسیع‌تر حرکت کنیم. باید براساس پروسه ۸ساله به سمتی حرکت کنیم که در زمره کشورهای برتر آسیا باشیم و این شدنی است. ظرفیت استعدادهای ما به گونه ای است که می‌توان به این سطح رسید. در رشته‌های مختلف ورزشکاران دارند ثابت می کنند علی‌رغم تحریم‌ها و محدودیت‌ها جزو برترین‌ها در جهان هستند. بپذیرید اگر برنامه و استراتژی برای حرکت به سمت قله افتخار در بدمینتون داشته باشیم می‌توانیم به آن برسیم.

داورزنی با اشاره به وجود مشکلات مالی گفت: کار بدون چالش نمی شود و اگر همه چیز مهیا بود همه می‌توانستند به آن برسند. اینکه ما جزو ۱۲ یا ۱۶ کشور اول آسیا باشیم خوب است اما باید هدفمان اول آسیا باشد. اگر به خودمان تلقین کنیم تا شرق آسیا است، هیچوقت نمی‌توانیم بهترین تیم آسیا باشیم. هر از چند گاهی یک ستاره ظهور می کند و بعد آن هم تمام می شود چون استراتژی و برنامه ای نیست. باور دارم می‌توانیم موفق شویم البته سخت است و نیاز به برنامه دارد. نباید همه چیز را در خانه بدمینتون در خیابان حجاب دید بلکه باید از تمام ظرفیت ها در سراسر ایران و از تجربیات کسانی که المپیک و مسابقات جهانی را تجربه کرده اند، استفاده کرد. اینکه بگوییم ۱۲ یا ۱۴ تیم اول آسیا هستیم خیلی شایسته ایران نیست. البته گلایه‌ای نداشته باشید ما منکر زحمات نمی شویم اما انتظار خودم را می گویم چون رشته‌های دیگر ثابت کردند که می‌توان به سطوح بالا آسیا و جهان رسید.