معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: خداحافظی بی موقع سردار آزمون از بازی های ملی هیچ منطقی ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمد رضا داورزنی، معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با توصیه به تمام مدیران و رسانه ها برای دوری از تصمیمات احساسی گفت: هر مسابقه و تورنمنتی شرایط خاص خودش را دارد و در رشته های مختلف اتفاق می افتد که بازیکنی در شرایط مختلف دچار تصمیمات احساسی می شود و باید توسط مدیران این قضیه مدیریت شود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: خداحافظی یک قهرمان ملی بهتر است با اطلاع قبلی باشد تا روسای فدراسیون ها و مدیران بتوانند از سال ها زحمت ورزشکاران تجلیل مناسب به عمل آورند.

داورزنی گفت: آوردگاه تیم ملی آوردگاهی است که همه ورزشکاران ما سرباز آن هستند و تا زمانی که تیم ملی به آنها نیاز دارد نباید سنگر را ترک کنند و من این مدل خداحافظی ها را نمی پسندم.

او افزود: در رشته های مختلف ورزشی محدوده سنی نسبتا مشخصی برای بازنشستگی ورزشکاران وجود دارد. در بعضی رشته ها زیر 30 سال و در بعضی دیگر تا 35 سال و حتی بالاتر. این موضوع با توجه به پست ورزشکاران هم متغیر است اما به هر حال متوسط تا 32 سال می‌توان به راحتی بازی کرد.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش  و جوانان،  ادامه داد: بعد در چنین شرایطی یک ورزشکار 23 ساله ما می خواهد از بازی های ملی خداحاقظی کند که هیچ منطقی ندارد مگر این که خدای نکرده مصدومیتی در کار باشد.

داورزنی در ادامه در خصوص اختلاف نظر و جدل ها بین کارلوس کی روش  و افراد مختلف، گفت: اختلاف نظر ها همیشه طبیعی است اما ما نباید به این موضوعات دامن بزنیم. رسانه ها، وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و باشگاه ها همه و همه باید از ورود به حاشیه ها پرهیز کنیم و اجازه ندهیم منافع ملی تحت تاثیر قرار گیرد. روی صحبت من با کی‌روش هم هست و همه موظف هستند این موارد را رعایت کنند. همه ما در یک کشتی سوار هستیم و باید متوجه باشیم هر اتفاق ناخوشایندی منافع ولی را تخریب می‌کند و به همه لطمه می زند.