کمتر از 5 روز دیگر براساس اعلام فدراسیون فوتبال بازی سوپرجام فوتبال ایران باید برگزار شود اما تا این لحظه هنوز شرایط برگزاری مسابقه فراهم نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، دیدار سوپرجام در فوتبال ایران عمری کوتاه و بهاری دارد به طوری که از سال 1384 که این بازی نمادین در فوتبال ایران به عنوان پیش مسابقه آغاز فصل فوتبالی متولد شد تا امروز بارها این مسابقه برگزار نشده است. امسال نیز قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر و استقلال در جام حذفی باعث شد تا به دلیل برگزار شدن سوپر جام در فصل قبل و جدیتی که فدراسیون فوتبال داشت این ذهنیت پیش بیاید که امسال فوتبال ایران با یک دربی بسیار جذاب آغاز شود. اما در فاصله چند هفته به آغاز این مسابقه باشگاه استقلال اعلام کرد که در سوپرجام شرکت نخواهد کرد.
این خبر با واکنش فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و کمیته برگزار کننده مسابقات همراه بود به استقلال اولتیماتوم داده شد که اگر در این مسابقه شرکت نکند با جریمه سنگین مالی مواجه خواهد شد. با این وجود و در حالی که قرار بود امروز تکلیف برگزاری مسابقه سوپر جام که براساس تقویم فدراسیون روز جمعه همین هفته برگزار شود مشخص شود اما آخرین اخبار حاکی است که امروز نیز نتیجه تازه ای به دست نیامده است.

با توجه به تمامی اخبار و اتفاقات به احتمال زیاد این بازی به دلیل حاضر نشدن استقلال تهران در این بازی لغو خواهد شد. طبق اعلام قبلی فدراسیون تیمی که در این بازی حضور پیدا نکند بازنده اعلام خواهد شد و اگر تمامی حرف ها در جای خود باقی بماند پرسپولیس اولین جام قهرمانی خود در فصل 97- 98 را به راحتی به دست خواهد آورد.

fh