دو تیم کرواسی و فرانسه برای کسب مقام اولی در جام جهانی 2018 روسیه به مصاف هم می روند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، جام جهانی 2018 روسیه با صعود کرواسی و فرانسه به مرحله فینال رسید این دو تیم روز یک شنبه 24 تیر ماه ساعت 19:30 دقیقه به وقت تهران به مصاف هم خواهند رفت.

مسیر کرواسی برای رسیدن به فینال جام جهانی 2018 روسیه

تیم کرواسی برای رسیدن به فینال در مرحله گروهی با نتیجه دو بر صفر توانست نیجریه را از پیش روی بردارد، در بازی دوم خود با  ۳ بر صفر مقابل آرژانتین به پیروزی رسید و در بازی آخر گروهی با نتیجه 2 بر یک برابر توانست ایسلند را شکست دهد تا بتواند به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنند.

کرواسی در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی به مصاف دانمارک رفت که در نهایت بازی پس از 120 دقیقه تلاش دو تیم با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا کار به ضربات پنالتی ها کشیده شود. در ضربات پنالتی کرواسی توانست ۳ بر ۲ دانمارک را شکست دهد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

 در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی کرواسی توانست با شکست روسیه به مرحله نیمه نهایی راه یابد. در مرحله نیمه نهایی کرواسی به مصاف انگلیس رفت که این دیدار در 90 دقیقه با نتیجه 1 بر 1 به پایان رسید و در نهایت کرواسی با نتیجه 2 بر 1 در 120 دقیقه به مرحله فینال جام جهانی راه یافت.

مسیر فرانسه برای رسیدن به فینال جام جهانی 2018 روسیه

تیم فرانسه برای رسیدن به دیدار فینال در مرحله گروهی دو بر یک از سد استرالیا گذشت. فرانسه در بازی دوم خود در مرحله گروهی به مصاف پرو رفت که با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید. فرانسه در بازی آخر خود در مرحله گروهی به مصاف دانمارک رفت که این دیدار با نتیجه تساوی به پایان رسید تا فرانسه به عنوان تیم اول گروه به مرحله بعد صعود کرد

فرانسه در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی به مصاف آرژانتین رفت که این بازی با برتری ۴ بر ۳ فرانسه به پایان رسید و فرانسه توانست راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی فرانسه به مصاف اروگوئه رفت که این بازی با نتیجه 2 بر صفر به پایان رسید تا فرانسه به عنوان اولین تیم حاضر به نیمه نهایی جام جهانی صعود کند.

فرانسه در مرحله نیمه نهایی به مصاف بلژیک با برتری مقابل بلژیک توانست به فینال راه یابد.

به گزارش موج، دیدار فینال به صورت زنده از شبکه سه سیما به گزارش مزدک میرزایی پخش خواهد شد.