علی پاکدامن سابریست ایران با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ از کره جنوبی شکست خورد تا به مدال برنز آسیا در اسلحه سابر بسنده کند.

به گزارش خبرگزاری موج،  امروز (سه‌شنبه) در سومین روز از رقابت‌های شمشیربازی قهرمانی آسیا در تایلند و در اسلحه سابر چهار نماینده ایران به رقابت با حریفان پرداختند.

علی پاکدامن که در ماه‌های اخیر بهترین عملکرد را در بین سابریست‌های ایران داشته است پس از کسب شش پیروزی راهی جدول اصلی شد. او  که در دور نخست با قرعه استراحت روبرو شد توانست در مرحله یک شانزدهم نهایی نماینده هنگ  کنگ را با نتیجه‌ ۱۵ بر هفت شکست دهد. پاکدامن در دیدار بعدی نیز موفق شد نماینده ژاپن را با حساب ۱۵ بر ۱۳ از پیش رو بردارد و به جمع هشت نفر برتر آسیا صعود کند. پاکدامن در مرحله یک چهارم نهایی نیز توانست برابر کنتا از ژاپن با نتیجه‌ ۱۵ بر شش به پیروزی برسد و با صعود به مرحله نیمه نهایی مدال برنزش را قطعی کند اما در دیدار نیمه نهایی برابر گوبونگیل از کره جنوبی که مدال طلای المپیک را در کارنامه دارد قرار گرفت و در حالی که تا لحظات پایانی نتیجه 14 بر 13 به سود حریف کره‌ای بود اما داوران به بهانه زود شروع کردن مسابقه به پاکدامن کارت قرمز نشان  دادند و با رای بحث برانگیز داوران که اعتراضات پیمان فخری، سرمربی تیم ملی را در پی داشت سابریست ایران با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ شکست خورد تا به مدال برنز آسیا در اسلحه سابر بسنده کند.

محمد رهبری پس از کسب شش پیروزی راهی جدول اصلی شد و پس از استراحت در دور نخست در مرحله یک شانزدهم نهایی با نتیجه‌ ۱۵ بر ۱۳ برابر حریف چینی شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

محمد فتوحی نیز پس از کسب  پنج پیروزی توانست به جدول ۶۴ نفره راه پیدا کند. او پس از این که در جدول اصلی با قرعه استراحت روبرو شد، در مرحله یک شانزدهم و در دیداری نزدیک برابر شمشیرباز هنگ کنگی با نتیجه‌ ۱۵ بر ۱۴ شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

اما مجتبی عابدینی پس از پیروزی در پنج دیدار دور گروهی موفق به صعود به جدول اصلی شد. او در مرحله  نخست سابریستی از امارات را با نتیجه‌ ۱۵ بر پنج از پیش رو برداشت. کاپیتان تیم‌ ‌ملی شمشیربازی ایران در مرحله یک شانزدهم نهایی نیز موفق شد شمشیربازی از ویتنام را ۱۵ بر ۱۲ شکست دهد. عابدینی در مرحله یک هشتم نهایی رو در روی گوبونگیل از کره جنوبی که قهرمانی  المپیک را در کارنامه دارد، قرار گرفت و در حالی با نتیجه‌ ۱۵ بر ۱۱ شکست خورد که در لحظات پایانی به رای داوران اعتراض داشت، اما داوران با دادن امتیاز به حریف نامدار کره ای باعث شدند تا عابدینی از گردونه رقابت‌ها حذف شود.