مهاجم تیم ملی درباره شانس صعود به مرحله بعد گفت: من سعی می‌کنم واقع‌بین باشم و می‌دانستیم که نخستین بازی ما حکم فینال را خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا جهانبخش مهاجم تیم ملی فوتبال ایران پس از برتری یک بر صفر تیمش برابر مراکش در جام جهانی 2018 روسیه گفت: از فردا باید ریکاوری خوبی داشته باشیم. ما در هفته‌های اخیر بازی‌های زیادی نداشتیم و بازی‌های تدارکاتی‌مان نیز لغو شد. این جام جهانی است و جو و شرایط متفاوتی دارد. اگر ما بازی‌های بزرگ انجام ندهیم و ندانیم چگونه باید مقابل تیم‌های بزرگ عمل کنیم، شرایط برای ما سخت خواهد شد. ما هدف مشخصی داشتیم و این برای ما انگیزه خاصی حساب می‌شد تا راهمان را با قدرت ادامه دهیم.

جهانبخش افزود: الان همه چیز تمام شده است  و ما کار خود را به خوبی به پایان رسانده‌ایم. نسلی از تیم ملی که توانست برابر آمریکا پیروز شود یکی از بهترین تیم‌های ملی آن زمان بود اما عملکردی که ما در بازی‌های مقدماتی جام جهانی و حتی این بازی با مراکش داشتیم نشان از سطح بالای کیفیت تیم ما دارد. ما همان نمایشی را در دیدار مقابل مراکش ارائه دادیم که در مسابقه‌های مقدماتی اجرا کرده بودیم. ما سعی کردیم از ضد حملات استفاده کنیم و در این امر موفق بودیم و این تاکتیک پیروزی را برای ما به ارمغان آورد.

مهاجم تیم ملی درباره شانس صعود به مرحله بعد گفت: من سعی می‌کنم واقع‌بین باشم و می‌دانستیم که نخستین بازی ما حکم فینال را خواهد داشت و  اگر در این بازی پیروز می‌شدیم شانس صعود ما افزایش می‌یافت. باید به دو بازی آینده خود فکر کنیم و بهترین شرایط را داشته باشیم تا بتوانیم از گروه خود صعود کنیم.

ملی‌پوش آلکمار درباره ترس از تقابل با ستاره‌های خط دفاعی اسپانیا گفت: ما می‌دانیم که اسپانیا بازیکنان بزرگی دارد و باید مقابل بهترین بازیکنان دنیا قرار بگیریم اما ترسی برابر آن‌ها نداریم. اسپانیا یکی از شانس‌های قهرمانی است و این کار ما را سخت خواهد کرد. امشب را می‌توان جشن گرفت و با مردم خوشحال بود اما از فردا باید تنها به اسپانیا فکر کنیم و برای موفقیت مقابل این تیم تلاش کنیم. سختی‌هایی که در چند وقت اخیر برای مردم اتفاق افتاده یکی از بزرگ‌ترین انگیزه‌های ما برای موفقیت مقابل مراکش بود تا بتوانیم دل آن‌ها را شاد کنیم. فوتبال ما در کشور ما تاثیرگذار است و تیمی عمل کردن ما برای شاد کردن دل مردم موفقیت‌آمیز بود.