بازگشت رسول خادم به کشتی آرامش را به این رشته باز گردانده است. ظرفیت کشتی ما بالا است. قطعا همه نهادها تلاش خواهند کرد تا حمایت حداکثری از کشتی داشته باشیم تا آسیبی نبیند و همانند گذشته در آسیا و جهان بدرخشد.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در حاشیه نشست روسای فدراسیون ها با شیخ احمد، در جمع خبرنگاران، اظهار کردد: از این که شیخ احمد دعوت ما را برای حضور در ایران پذیرفت تشکر می‌کنم. دیروز دیداری دو جانبه در رابطه با مسائل اساسی حوزه ورزش داشتیم و سه مطالبه اصلی داشتیم. برگزاری رویدادهای بین‌المللی در ایران، همکاری در ورزش بانوان چرا که میزان اعزام ما در این دوره از بازی‌های آسیایی در بخش بانوان دو برابر شده است و سوم اینکه نشست اجرایی شورای المپیک آسیا در ایران برگزار شود. همچنین دیدار خوبی با وزیر ورزش و جوانان داشتند و امروز هم دیداری با معاون اول رییس جمهور داشتند که به نمایندگی از طرف دولت انجام شد.

او همچنین گفت:‌ می‌خواستیم این پیام را منتقل کنیم که در همه سطوح جمهوری اسلامی از ورزش حمایت می‌شود. امروز که نشست پنجم بود، با روسای فدراسیون‌ها جلسه‌ای برگزار شد و روسای فدراسیون‌ها مطالبات‌شان را عنوان کردند. امیدوارم با این روابط دستاوردهای خوبی نصیب ورزش ایران شود. هر زمان بین دولت، وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌ها روابط صمیمانه وجود داشته باشد، به رشد ورزش کمک می‌کند.

او در رابطه با تهدیدهای بین‌المللی در رابطه با برخی رشته‌های ورزشی گفت: در این باره شیخ احمد وعده داد که حداکثر همکاری را با ما انجام دهد. با شناختی که از ایشان دارم، امیدوارم مسائل را پیگیری کند. در رابطه با مسائل سیاسی در حوزه ورزش ما نگرانی‌هایمان را مطرح کردیم و اجازه دهید بعدا راجع به این مساله صحبت کنم.

صالحی امیری همچنین گفت:‌ آن چیزی که از حضور شیخ احمد در ایران به دست آمد فکر می‌کنم  این باشد که شناخت ‌دقیق تری نسبت به ورزش ما به دست آورد. همچنین ورزش ما هم مطالبات خود را از شورای  المپیک آسیا داشت.

او در پاسخ به این سوال که در مورد وضعیت کشتی ایران هم با شیخ احمد صحبت شد یا خیر؟ تاکید کرد : بله. راجع‌ به کشتی هم صحبت شد، اما بگذارید زمانی که به نتیجه‌ رسیدیم آن را رسانه‌ای کنیم. آن چیزی که مهم است این است که مطمئن باشید وزارت ورزش و جوانان  و کمیته ملی المپیک تمام توان خود را گذاشته اند تا از کشتی حمایت کنند. البته مذاکرات باید در فضایی آرام و  مناسب باشد و رسانه‌ای کردن موارد سودی به کشتی نمی رساند.

صالحی امیری ادامه‌ داد: بازگشت رسول خادم به کشتی آرامش را به این رشته باز گردانده است. ظرفیت کشتی ما بالا است. قطعا همه نهادها تلاش خواهند کرد تا حمایت حداکثری از کشتی داشته باشیم تا آسیبی نبیند و همانند گذشته در آسیا و جهان بدرخشد.

وی در ادامه‌ و در پاسخ به این سوال که برای گرفتن میزبانی فوتبال لیگ قهرمانان آسیا از شیخ احمد درخواستی داشته است یا خیر، گفت‌: من نه ، اما تاج، رییس فدراسیون فوتبال در این مورد مذاکراتی داشته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج