وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه تغییر نسل در وزارت ورزش و جوانان در این دولت محقق خواهد شد، گفت: امیدواریم تا نسل جدیدی در وزارت ورزش حاکم شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در دیدار معاون اول رئیس جمهور با اعضای سازمان‌های مردم نهاد جوانان با اشاره به عملکرد این وزارتخانه در حوزه جوانان اظهار کرد: در سال ۹۲ مجموع تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تا سقف سه میلیون تومان، ۲۹۰۰ میلیارد تومان بوده که این میزان در سال ۹۵ به ۹۹۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به افزایش ۳.۵ برابری پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج جوانان گفت: میزان تسهیلات ازدواج پرداخت شده جوانان در سال گذشته به مرز ۱۲ میلیارد تومان نیز رسیده است.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به پرداخت وام ازدواج به یک میلیون و ۱۷۵ هزار متقاضی اظهار کرد: این تعداد وام ازدواج از مجموع یک میلیون و ۲۹۰ هزار متقاضی پرداخت شده  که نشان دهنده پرداخت ۹۲ درصدی تسهیلات به جوانان است.

سلطانی فر در ادامه به راه اندازی دفاتر مشاوره ازدواج در استان‌ها اشاره کرد و افزود: در ابتدای کار دولت یازدهم کمتر از ۱۰۰ سازمان مردم نهاد در سراسر کشور در حوزه جوانان فعال بودند که این تعداد در حال حاضر به بیش از ۲۰۰۰ سازمان مردم نهاد رسیده است.

سلطانی فر با انتقاد از اینکه تمام خانه‌های جوان فعال در دولت نهم و دهم منحل شده بودند، گفت: به عبارتی دیگر همزمان با آغاز دولت یازدهم حتی یک خانه جوان فعال در کشور وجود نداشت و این اماکن به دستگاه‌های دیگر واگذار شده بود. با این وجود در حال حاضر تعداد خانه‌های جوان از مرز ۷۰ خانه گذر کرده است و ممکن است تا پایان سال به بیش از ۱۲۰ خانه برسد.

سلطانی‌فر با تاکید بر فرآیند انتخاب مدیران فدراسیون‌ها و جایگزینی جوانان به جای افراد سالخورده نیز اظهار کرد: در حال حاضر پنج مدیرکل زیر ۴۰ سال در استان‌ها مشغول به کار هستند که همه نیز از عملکرد آنان راضی‌اند.

سلطانی‌فر با تاکید بر اینکه تغییر نسل در وزارت ورزش و جوانان در این دولت محقق خواهد شد، گفت: امیدواریم تا نسل جدیدی در وزارت ورزش حاکم شود. در سال گذشته با ۱۸ استان جلسات تبادل نظر با اعضای سمن‌های جوانان برگزار شده است و ما از نزدیک با انتقادات و نظرات آنها آشنا شدیم. مجموع دولت و اکثریت وزرای مرتبط برای تحقق وعده‌ها، سیاست‌ها و رویکردهایشان تلاش کردند.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت تلاش کرده است تا در عرصه‌هایی که با نگاه امنیتی در گذشته محدود شده بود مسیر حضور جوانان را باز کند اظهار کرد: در همین راستا دولت تلاش کرده است تا زمینه برای مشارکت اجتماعی و سیاسی جوانان را تحقق ببخشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج