امشب دو لژیونر ایرانی در جشن قهرمانی حضور خواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، امشب درقاره اروپا به روزهای پایانی نزدیک می شوند و باشگاه های سرشناس خود را برای جشن قهرمانی آماده می کنند  و در این میان اسامی لژیونرهای ایرانی چشم می خورد.

علیرضا جهانبخش بهترین ستاره ایرانی فصل جاری باشگاهی در اروپا به عنوان کلیدی ترین مهره آلکمار در آخرین روزهایی که با پیراهن قرمز AZ در هلند به میدان می رود  او امشب برای دومین بار فینال حذفی را مقابل فاینورد تجربه می کند. جهانبخش فصل قبل در فینال حذفی به ویتسه آرنهایم باختند تا در حسرت برپایی جشن قهرمانی بسوزند اما حالا در روزهایی که ستاره ایرانی با رسیدن به آقای گلی بهترین نمایش های ممکن را ارائه می دهد آلکماری ها باید مقابل فاینورد دیگر تیم سرشناس هلند در خانه این تیم صف آرایی و برای بالا بردن جام تلاش کنند.

سرمربی آلکمار پس از درخشش این لژیونر موفق در لیگ هلند اعلام کرد که این تیم قصد دارد تا این بازیکن را در فصل نقل و انتقالات به فروش بگذارد و طرفدارن این تیم به زودی با هنرنمایی های جهانبخش خداحافظی کنند.

ون دن بروم سرمربی آلکمار بعد از ثبت اولین هت تریک جهانبخش در فوتبال حرفه ای با پیراهن AZ در بازی مقابل ویتسه در آردیویسه در اعترافی عجیب خبر از فروش ستاره ایرانی در تابستان داد و مدعی شد طرفداران این تیم به زودی باید با هنرنمایی های علیرضا خداحافظی کنند. حال با این واقعیت طرفداران آلکمار که حسابی با تشویق های چند شب قبل خود در آفاس استادیوم قدردان زحمات جهانبخش بودند چشم به ساق های این بازیکن دوختند تا او با رساندن تیم به قهرمانی حذفی با جام از باشگاه وداع کند، جامی که می تواند آنها را به رقابت های اروپایی برساند.

ورزشگاه 51 هزار نفری de kuip در شهر رتردام به عنوان یکی از زیباترین ورزشگاه های هلند که به صورت اختصاصی متعلق به فاینورد تعلق گرفته است، این بازی امشب از ساعت 20:30 میزبان رویارویی یاران جهانبخش با شاگردان جیووانی فان برونکهورست ستاره سال های نه چندان دور بارسلونا و آرسنال خواهد بود. جدالی که طرفداران آلکمار امید زیادی به درخشش شماره 7 ایرانی خود در آن دارند و به همین خاطر تصویر جهانبخش را در پوستر اصلی این بازی گنجانده اند.

اما هم زمان با فینال حذفی هلند رقابت های هفته بیست و هشتم سوپرلیگ یونان نیز آغاز می شود که در مهم ترین بازی AEK آتن با دراختیار داشتن شماره 24 ایرانی خود به مصاف لوادیاکوس می رود تا به طلسم 24 ساله قهرمانی در یونان پایان بدهد. صدرنشین حال حاضر برای قهرمانی تنها نیاز به یک امتیاز از بازی امشب دارد تا دو هفته قبل از اتمام فصل قهرمانی اش را مسجل کند.

مانوئل خیمنز اسپانیایی با قراردادن مسعود شجاعی در فهرست نفراتش برای بازی امشب امیدوار است با حمایت پرشور طرفداران که از دو روز گذشته با تشکیل صف های طویل اقدام به خرید بلیت های بازی کردند امشب جام قهرمانی را به اردوی زرد و مشکی پوشان برگرداند تا آنها به طلسم طولانی مدت خود پایان بدهند. جدالی که مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی در آن می تواند نقشی تعیین کننده داشته باشد و اولین جام قهرمانی اروپایی را در کارنامه خود بگنجاند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج