آخرین نماینده ایران در رقابتهای نوجوانان جهان به نشان طلا دست یافت تا پرونده تیم ملی کشورمان در این دوره از مسابقات با هفت نشان طلا و دو برنز بسته شود.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم ملی نوجوانان ایران که شب گذشته و در فاصله یک روز به پایان رقابتهای عنوان قهرمانی خود را مسجل کرده بود، در روز پایانی این مسابقات موفق به کسب یک نشان طلا و یک برنز دیگر شد تا در مجموع با 7 مدال طلا و دو برنز با قاطعیت روی سکوی نخست جهان بایستد.

محمدعلی خسروی تکواندوکار وزن ۷۸- کیلوگرم کشورمان کار خود را برتری 33 بر یک برابر «عبدالله» از پاکستان آغاز کرد و سپس «چریستوس پاپادوپولوس» از یونان را با نتیجه 16 بر 4 شکست داد. وی در ادامه 8بر3 «میلوس پیلیپویس» از نروژ را از پیش رو برداشت و با برتری 16 بر 9 مقابل « ژنگیانگ لی» چینی قرار گرفت و 16 راهی مبارزه پایانی شد و در جدال برای کسب مدال طلا 21 بر 14 «جین هونگ لیم» از کره جنوبی را شکست داد و به نشان طلا دست یافت.

نیما مهرعلی هم در وزن ۷۸+ کیلوگرم ابتدا 26 بر 5 «حسام هادجور» از مراکش را از پیش رو برداشت و در ادامه 20 بر 10 برابر «جیکوب سادورسکی» از لهستان صاحب برتری شد. وی نیز در مرحله یک چهارم نهایی 6 بر5 «الکساندر پریازنیکوف» از روسیه را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی 13 بر صفر نتیجه را به «امره آتسلی» از ترکیه واگذار کرد و برنز گرفت.

پایان خوش پسران ایرانی با طلای خسروی

بر همین اساس در پایان این دوره از مسابقات تیم پسران ایران با هفت طلای حامد اصغری، حسین لطفی، امیر ولی پور، امیرسینا بختیاری، علی اشکوریان، محمد مهدی عمادی و محمد علی خسروی و دو برنز عرفان مرادی و نیما مهر علی به کار خود در این مسابقات پایان داد و عنوان قهرمانی را با شایستگی کسب کرد

تیم بانوان ایران با 10 تکواندوکار در این دوره از مسابقات حضور داشت که تنها مبینا کولیوند موفق به کسب مدال برنز شد. مهسا کیادلیری، یلدا ولی نژاد، مبینا شاکری، مریم حاجی علیزاده، غزل سلطانی، مهلا مومن زاده، کیمیا همتی و آناهیتا توکلی با شکست برابر رقبای خود از دور مسابقات حذف شده اند.

دوازدهمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان با حضور 950 تکواندوکار از 118 کشور به مدت 5 روز در تونس برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج