کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد که برنامه‌ریزی AFC باعث فشردگی مسابقات نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا شد.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از سایت سازمان لیگ فوتبال ایران، کمیته مسابقات در مورد زمان‌بندی برنامه رقابت‌های هفته بیست‌وششم لیگ برتر اعلام کرد: سازمان لیگ نهایت همکاری را با تیم‌های استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی و ذوب‌آهن انجام داده است. ما به این تیم‌ها به چشم تیم ملی نگاه کرده‌ایم و همواره سعی کردیم برنامه‌های لیگ را به شکلی تغییر بدهیم که این باشگاه‌ها بتوانند حضوری قدرتمند در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشند. بر همین اساس در هفته‌های اول و دوم لیگ قهرمانان آسیا در اواخر بهمن‌ماه لیگ را به خاطر این چهار تیم تعطیل کردیم. همچنین همزمان با هفته‌های سوم و چهارم لیگ قهرمانان آسیا بازهم لیگ را به دلیل بازی‌های این چهار تیم و حضور مقتدرانه‌شان در لیگ قهرمانان تعطیل کردیم.

سازمان لیگ همچنین به 12 باشگاه دیگر حاضر در لیگ برتر هم توجه دارد و باید در برنامه‌ریزی‌ها شرایط سایر تیم‌ها را هم در نظر بگیریم. به همین دلیل اگر هفته بیست‌وششم لیگ را تعطیل می‌کردیم، در آن صورت تعطیلات لیگ برتر برای باشگاه‌ها 40 روز می‌شد و آن باشگاه‌ها با مشکل مواجه می‌شدند. ضمن اینکه این برنامه اعلام شده از سوی سازمان لیگ مورد تأیید همه مربیان و باشگاه‌ها قرار گرفته بود.

شایان ذکر است که برنامه‌ریزی کنفدراسیون فوتبال آسیا باعث فشردگی رقابت‌های لیگ قهرمانان و مشکلات برای نمایندگان حاضر در آسیا شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج