پاری ‌سن‌ ژرمن در پارک دو پرانس در حساس ترین بازی سال خود به مصاف شاگردان زیدان در رئال مادرید می روند. این بازی حکم مرگ و زندگی را برای اونای امری سرمربی پاری سن ژرمن دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، مرحله برگشت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا سه‌شنبه شب با انجام دو دیدار آغاز خواهد شد. پاری ‌سن‌ ژرمن در پارک دو پرانس در حساس ترین بازی سال خود به مصاف شاگردان زیدان در رئال مادرید می روند. این بازی حکم مرگ و زندگی را برای اونای امری سرمربی پاری سن ژرمن دارد.

بازی بزرگ در پارک دو پرانس

در یکی از حساس‌ترین و جذاب‌ترین بازی‌های دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا پاری ‌سن‌ ژرمن پر ستاره در ورزشگاه خانگی خود از رئال مادرید مدافع عنوان قهرمانی پذیرایی خواهد کرد.

این دیدار در حالی برگزار می‌شود که رئال مادرید در دیدار رفت توانست پیروزی ارزشمندی را به دست آورد و با نتیجه‌ سه بر یک بازی را به سود خود به پایان رساند.

در دیدار رفت به نظر می‌رسید که عدالت اجرا نشد. پاری ‌سن‌ ژرمن عملکرد خوبی از خود نشان داد و توانست گل نخست را هم به ثمر رساند اما این تجربه بسیار بالایی رئال مادرید و فرصت طلبی بازیکنی مانند رونالدو بود که باعث شد تا کهکشانی‌ها پیروز بازی شوند.

البته اشتباهات داوری هم هم‌چنان که انتظار می‌رود  به سود دو غول بزرگ فوتبال ‌اسپانیا است و در این دیدار داوری یک دو صحنه تاثیرگذار داشت که همه به سود رئال مادرید بود.

بازی مرگ و زندگی برای دو مربی

رئال مادرید در فصل جاری عملکرد خوبی با زین‌ الدین زیدان نداشته است. رئال با زیدان از جام حذفی کنار رفته است. کهکشانی‌ها در رقابت‌های لالیگا هم با توجه به فصل زیادی که با بارسلونا صدرنشین دارند عملا شانسی برای کسب عنوان قهرمانی ندارند.

لیگ قهرمانان اروپا تنها فرصت زیدان برای کسب جام با رئال مادرید است. سرمربی فرانسوی رئال به خوبی می‌داند که سران و هواداران رئال مادرید از او جام می‌خواهند و اگر فصل بدون جام برای این تیم به پایان رسد بهانه خوبی برای اخراجش دارند.

لیگ قهرمانان اروپا بهترین فرصت برای ابقای زیدان در نیمکت رئال مادرید است و او اگر می‌خواهد  فصل بعد هم هدایت رئال را بر عهده گیرد باید پاری ‌سن‌ ژرمن را از پیش رو بردارد و به دور بعد صعود کند و به همین خاطر می‌توان این دیدار را حساس‌ترین و مهم‌ترین بازی برای زیدان دانست.

اما امری شرایط متفاوت‌تری دارد. تیم او قهرمان جام اتحادیه فرانسه شده و در رقابت‌های لیگ و جام حذفی هم شانس نخست قهرمانی است اما تنها بهانه برای ماندن او در پاری ‌سن‌ ژرمن قهرمان کردن این تیم در لیگ قهرمانان اروپا است.

امری به خوبی می‌داند که انتظارات از او و تیمش با این هم ستاره گران قیمتی که در اختیار دارد زیاد است و اگر نتواند با پاری ‌سن‌ ژرمن حداقل به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کند باید منتظر اخراجش باشد و به همین خاطر سه‌شنبه شب پارک دو پرانس شاهد بازی مرگ و زندگی برای دو مربی جوان خواهد بود.

آمار به سود رئال مادرید

پاری ‌سن‌ ژرمن و رئال مادرید زیاد در لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم نرفته‌اند. نخستین دیدار رسمی دو تیم به دوم مارس ۱۹۹۳ بر می‌گردد  که دو تیم در یک هشتم نهایی به مصاف هم رفتند. در دیدار رفت آن سال رئال مادرید در سانتیاگوبرنابئو با نتیجه‌ سه بر یک به پیروزی رسید اما  در دیدار برگشت پاری ‌سن‌ ژرمن با نتیجه‌ چهار بر یک به پیروزی رسید و به دور بعد صعود کرد.

سال بعد از آن دو تیم این بار در جام در جام اروپا به مصاف هم رفتند که پاری ‌سن‌ ژرمن در دیدار رفت در خانه رئال مادرید با یک گل به پیروزی رسید تا با تساوی یک بر یک در دیدار رفت به مرحله بعد صعود کند.

دو تیم در فصل ۲۰۱۶- ۲۰۱۵ در مرحله گروهی با هم دیدار کردند. جدال رفت در پارک دو پرانس با تساوی بدون گل به پایان رسید اما در دیدار برگشت رئال مادرید  با گل ناچو توانست بازی را به سود خود به پایان رساند.

امسال هم که فعلا رئال مادرید پیروز دیدار رفت شده است و با نتیجه‌ خوبی که به دست آورده شانس بالایی برای صعود به دور بعد خواهد داشت.

رئال مادرید هفت سال پیاپی است که به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا می‌کند. در این هفت سال رئال پنج بار توانسته در خانه حریف بازی را به سود خود به پایان رساند و این نشان می‌دهد که کهکشانی‌ها شانس بیش‌تری برای صعود به دور بعد دارند.

داوری هم به سود رئال

اتحادیه فوتبال اروپا قضاوت این دیدار را به فیلکس برایش داور با تجربه آلمانی سپرده است. روزنامه آس در گزارشی نوشت: رایش هفت بار برای رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا سوت زده است که در هیچ کدام از این هفت بازی رئال مادرید  تن به شکست نداده است.

پنج پیروزی و دو تساوی نتیجه‌ داوری رایش برای رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا بوده است. یوفا داوری را برای این دیدار انتخاب کرده که برای رئال خوش یمن است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج