امشب بازی چلسی و بارسلونا تقابل بزرگان قاره سبز در لیگ قهرمانان اروپا است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آس، در سال ۲۰۰۹، چلسی برای دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در استمفورد بریج میزبان بارسلونا بود. آبی‌های لندن از شروع بازی تیم برتر بودند و خیلی زود توسط مایکل اسین به گل رسیدند. با این حال تام هنینگ با قضاوت‌هایش مرد اول این بازی بود. در نهایت رویای تیم لندنی با گل دراماتیک آندرس اینیستا در لحظات پایانی نابود شد و چلسی از صعود به فینال باز ماند.

داور نروژی با این هدف به لندن سفر کرده بود که حتی یک پنالتی هم سوت نزند. او تنها یک، دو یا سه پنالتی را به نفع چلسی نگرفت بلکه از ۶ صحنه جنجالی در محوطه جریمه بارسلونا گذر کرد. دیدیه دروگبا، فلورن مالودا، میشاییل بالاک و نیکلاس آنلکا فریاد زدند، اعتراض و خواهش کردند تا داور یک خطا در محوطه جریمه اعلام کند اما هنینگ این کار را نکرد و نتیجه بازی را تعیین کرد. بهترین کلمه برای وصف این قضاوت دزدی بود.

پس از بازی داور نروژی در لندن و اسلو (محل سکونتش) تهدید به مرگ شد. دوران قضاوتش نیز تحت تاثیر این بازی قرار گرفت و پس از حضور در یورو ۲۰۰۸ از فهرست پایانی برای جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی کنار گذاشته شد.

هنینگ ۹ سال بعد گفت که در آن شب اشتباهات زیادی داشته است اما هر کسی می‌تواند چنین اشتباهاتی داشته باشد. بازیکنان و سرمربیان نیز می‌توانند دچار خطا شوند اما نباید به آن‌ها چنین بی‌احترامی کرد. او در ادامه اعتراف کرد که در آن شب مجبور شده است هتلش را عوض کند و روز بعد به خاطر تهدیدهای موجود خیلی مراقب بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج