موج
کدخبر : ۲۱۶۷۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-216744

موج گزارش می دهد؛

اگرچه اسکی معمولا به عنوان تفریح قشر مرفه شناخته می‌شود، اما آیا پیست های اسکی تهران و ایران به اندازه کافی استاندارد هستند که مردم با خیال راحت از آن لذت ببرند؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، این روزها که برف تمام نقاط ایران رو سفید پوش کرده است، قطعا هیچ تفریحی جذاب تر از اسکی و برف بازی نیست اما آیا پیست های اسکی و تله سیژهای  کشور استاندارد کافی را دارند که افراد با خیال راحت به تفریحات خود بپردازند؟

قیمت های بالا و ایمنی در اسکی دو مسئله مهمی هستند که باید به آنها پرداخته شود؟ در برخی پیست ها قیمت ورودی تا  140 هزار تومان هم اعلام شده است.

از گرانی بلیت پیست های اسکی هم که بگذریم یک نکته باقی می ماند. آیا پیست های اسکی کشور در قبال این هزینه ای که دریافت می کنند ایمنی مورد نظر را دارند؟! سال گذشته بود که سازمان استاندارد خبر از پلمب برخی پیست های اسکی به دلیل عدم استاندارد سازی شنیده شد.

خبری که اگرچه کمی بعد سوتفاهم عنوان شد اما تامل برانگیز بود. وقوع برخی حوادث در سال های اخیر که حتی در برخی موارد به مرگ اسکی بازان منجر شد زنگ های هشداری بود که البته چون هیچگاه مقصر اصلی آن پیدا و مجازات نشد به گوش نرسید.

آیا پیست های اسکی استانداردهای کافی را دارند؟/ زنگ هشداری برای مسوولان

حرف های ورزشی ها...

رئیس فدراسیون اسکی با بیان اینکه استانداردسازی پیست های اسکی کشور به عنوان یک ضرورت حیاتی می باشد و با همکاری دستگاه های ورزش و هیات های استانی در حال پیگیری و اجرا است عنوان کرد: استانداردسازی پیست های اسکی به خصوص دستگاه ها باید به روز باشد و این موضوع توسط فدراسیون به صورت جدی پیگیری می شود و انتظار داریم دستگاه های ورزش استان ها توجه لازم را به این مهم داشته باشند.

جواب گو نبودن سازمان استاندارد!

مدیرکل استاندارد استان تهران سال گذشته با اعلام اینکه کارشناسان استاندارد از غیر ایمن بودن برخی پیست ها خبر داده اند، خاطر نشان کرد: علاوه بر موارد فوق، تله‌کابین دربندسر نیزبه دلیل نداشتن مجوز استاندارد پلمب شده‌است.

مسلم بیات تاکید کرد : علی‌رغم اینکه مسؤولان تله‌سی‌یژ دربند و تله‌کابین و تله‌سی‌یژ پیست دربندسر در حال رفع نواقص این کابل‌راه‌ها هستند، اما تا زمان اخذ مجوز استاندارد، استفاده و بهره‌برداری از این کابل‌راه‌ها ممنوع و غیرقانونی است.

آیا پیست های اسکی استانداردهای کافی را دارند؟/ زنگ هشداری برای مسوولان

این آخرین حرف های مدیرکل استاندارد تهران درباره استاندارد بودن تله‌سی یژها و پیست‌های اسکی بوده است.

بیشتر بخوانید:

تله سیژ های غیر استاندارد و بازی با جان مردم در پیست دربندسر

فعالیت غیر قانونی؛ بازی با جان انسان ها/ بی توجهی به هشدارهای مکرر اداره استاندارد تهران

چندی پیش یکی از مخاطبان خبرگزاری موج با ارسال تصویری از حرکت در خلاف جهت تله سیژ یکی از پیست های کشور خواستار بررسی موضوع گردید که در ذیل قرار داده شده است:

در همین باره خبرنگار خبرگزاری موج با دفترمدیرکل استاندارد تهران تماس گرفت تا از آخرین وضعیت پیست های اسکی و تله سیژهای استاندارد کشور و نحوی رسیدگی سازمان  مطلع  و پیگیری کند که متاسفانه به علت یکسری موارد نامعلوم جواب گو نبودند!

انتظار می رود مسئولان در کنار افزایش قیمت بلیت پیست های اسکی به افزایش ایمنی تجهیزات پیست ها و تله‌سی یژها بیاندیشند و جواب گوی باشند تا مردم با خیالی آسوده به ورزش و تفریح بپردازند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها