رئیس فدراسیون فوتبال درباره مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸روسیه گفت: قهرمانانه به مسابقات می‌رویم و اگر از گروه مان بالا برویم، دنیا مقابل ایران تعظیم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام (ره) با حضور در مرقد امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خیلی خوشحال هستم که در جمع روسای فدراسیون فوتبال در مرقد امام راحل هستیم این سنت بسیار خوبی است که هر ساله انجام می‌شود. خدا امام را رحمت کند. قبل از انقلاب ما ورزشگاه آزادی را داشتیم، اما بعد از انقلاب  ورزشگاه نقش جهان ، غدیر اهواز، یادگار امام (ره) تبریز ، پارس شیراز و ... را داریم. بعد از انقلاب مدال‌های زیادی را کسب کرده‌ایم. چندین مرتبه به جام جهانی صعود کردیم. اینها امتیازاتی است که بعد از انقلاب کسب کردیم.

۷ بازی تیم ملی قطعی شده است

رئیس فدراسیون فوتبال هم‌چنین درباره بازی‌های آماده‌سازی تیم ملی در راه جام جهانی ۲۰۱۸روسیه گفت: همه بازی‌های ما قطعی شده و دیروز هم یک جلسه خوب با کی‌روش داشتیم. هر ۷ بازی ما قطعی شده است.

او درباره قهرمانی مراکش در جام ملت‌های آفریقا گفت: مراکش قهرمان آفریقا، ایران قهرمان آسیا، اسپانیا قهرمان دنیا و پرتغال هم قهرمان اروپا است. این گروه قهرمانان است. برنامه ریزی ما طوری است که امیدوار به صعود هستیم و ناامیدانه برخورد نمی کنیم. نباید شکست خورده وارد شویم و قهرمانانه به مسابقات می‌رویم. اگر از گروه مان بالا برویم، دنیا مقابل ایران تعظیم می‌کند. هفت مسابقه فوتبال پیش بینی کردیم. همه بازی های تدارکاتی ما قطعی شده و قرارداد بستیم. سعی ما این است که این بازی را برگزار کنیم. تنها مشکل ما این است که نقدینگی نداریم. امیدواریم از این حیث هم یک کاری انجام دهیم. مشکل کوچکی نیست. دولت باید کمک کند.

تاج درباره انتقادات تند علی کریمی از داوری‌ها و مسئولان فدراسیون فوتبال گفت: به هر جهت ما هم گوش دادیم. انتقادات باید لحن خوبی داشته باشد. لحن کریمی خوب نبود.

نسبت به تحلیل‌های غیرمنصفانه، نگرانم

رئیس فدراسیون فوتبال هم‌چنین درباره انتخاب عمان به عنوان میزبان بازی‌های نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: من نسبت به تحلیل‌های غیرمنصفانه، نگرانم. وقتی دو باشگاه ما عمان را برای میزبانی انتخاب کردند، عمان جواب نداد و ما به AFC نام زدیم که قطر را می خواهیم. خودم با شیخ احمد، رییس فدراسیون فوتبال قطر صحبت کردم. یک روز بعد از نامه ما قطر با درخواست‌مان موافقت کرد اما موافقت آن ها یک روز دیرتر از موافقت عمان بود. AFC با عمان رایزنی کرده بود و عمان پذیرفت میزبان ایران باشد.

تاج درباره حضور در جلسه کمیته مسابقات AFC و کمک گرفتن از این سازمان برای مداخله در مناقشه ایران و عربستان گفت: پنج شنبه در فیفا هستم و وقتی را از اینفانتینو گرفتیم که شرح ماجرا را به صورت مستند به او بگوییم.

او در پاسخ به این سوال که روز یک شنبه مسابقات شروع می‌شود و تا حدی دیر شده گفت: یک شنبه مسابقات شروع می شود اما ما این روال را منطقی نمی دانیم. معتقدم AFC مسیر خطرناکی را می‌رود. نباید جانبدارانه عمل کند. این برای AFC  خوب نیست. آن ها نمی توانستند ما را به صورت سیاسی محروم کنند و این موضوع هم مربوط به سال ۲۰۱۶ در سفارت عربستان در ایران است و هنوز هم آن رای شکسته نشده است. همین که نتوانستند قطر را محروم کنند، برای ما خوب است و خوشبین هستیم. فدراسیون فوتبال باید تمام تلاش خود را برای احقاق حق خود انجام دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج